Loučovický bouldering

Loučovický bouldering

V Loučovicích se nachází ráj pro milovníky kamenolezení.

Na jižním svahu hory Luč, která se vypíná nad Loučovicemi do výšky 933 m. n. m. se nachází ideální místo pro moderní adrenalinový sport, který se nazývá bouldering. Nespočet obřích kamenů ve zdejších lesích skýtají milovníkům kamenolezení týdny a týdny zážitků.

Přístupnost

celý rok, v závislosti na počasí

Vstupné

zdarma

Jak se tam dostanete

Z Vimperka směrem na Strážný, odbočit na Volary. Tady se dáte do prava na Novou Pec a jedete stále podél celého Lipenského jezera až na jeho konec, kde přejedete po hrázi a první vesnice jsou Loučovice. (Vimperk - Loučovice 80km)

Z Českých Budějovic  jedete směrem na Kaplici, dále směrem na Dolní Dvořiště, kde odbočíte na Vyšší Brod, vydáte se směrem k Lipnu a hned první vesnice jsou Loučovice

Doplňující informace

K provozování boulderingu toho moc nepotřebujete. Postačí Vám speciální obuv – tzv. lezečky, měkká podložka a pytlík s magnéziem, který omezí pocení rukou. 

Víte, že...

…původně se bouldering využíval výhradně jako trénink pro horolezce. V polovině 20. století John Gill dokázal světu, že jde spíše o zábavu. Na rozdíl od horolezectví nejste zabezpečeni lanem. O Vaši bezpečnost se stará další osoba, která v případě uklouznutí nasměruje Vaše padající tělo na měkkou podložku. Přítomnost další osoby je důležitá i v případě nutného poskytnutí první pomoci.