ZOO Tábor

ZOO Tábor

Největší zoologická zahrada na jihu Čech možňuje bezprostřední kontakt se zvířaty. Čekají zde lev, tygr, bílí vlci, zubři, nebo medvědi.

Přístupnost

Celoročně dle otevírací doby (listopad-březen pouze víkendy).

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

V místní části Tábora - Větrovy je bezplatné parkoviště přímo u zoologické zahrady. Do zoo se dostanete i místní MHD - linka č. 30 stanice Větrovy, nebo vlakem - zastávka Horky u Tábora a odtud po modré značce do Větrov. 

Doporučená délka návštěvy

Minimálně 2 hodiny

Doplňující informace

Zoo Tábor je největší zoologická zahrada na jihu Čech se zaměřením na ochranu ohrožených druhů u nás i ve světě.  V současné době si tu můžete prohlédnout přes dvě stě zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě. A to je také posláním zoo – chránit a rozmnožovat ohrožené druhy zvířat, která jsou často na pokraji vyhubení. 

Zoo Tábor se podílí na návratu zubra do české přírody a naleznete tu jedinečné druhy, jako je tygr ussurijský či vlk arktický.

Zoologická zahrada Tábor je ideálním místem pro rodiny s dětmi. V areálu je připraveno bezplatné parkování. Návštěvníci nejvíce ocení blízký kontakt se zvířaty, kontaktní zoo a restauraci.