Upravené vstupy do Vltavy

Upravené vstupy do Vltavy

Užijte si vodní radovánky přímo v centru města Český Krumlov

Relaxační zóna u Schieleho domku
Pokud máte rádi klid a sluneční paprsky, využijte upravené vstupy do řeky a poležení na rozsáhlé travnaté ploše pod malebnými terasami u zahradního ateliéru Egona Schieleho. Sluneční paprsky si zde můžete užívat od samého východu slunce, stejně jako si je dopřává vinná réva z přilehlé krumlovské viničky, kterou do těchto míst před několika lety vrátili krumlovští vinaři. Navíc zde máte možnost zabavit své ratolesti na přilehlém dětském dopravním hřišti, dát si dobrou kávu nebo drink a nasát atmosféru atraktivního místa, kde dodnes pobývají múzy umělců.

Městský park
Molo a upravený vstup do vody naleznete rovněž na břehu Vltavy v městském parku v místech bývalé krumlovské plovárny poblíž parkoviště P3. Můžete si tak užívat vodních radovánek přímo v centru města, relaxovat na malé stinné plážičce nebo si třeba vypůjčit v nedaleké půjčovně sportovních potřeb paddleboard a vyzkoušet svůj um plavbou přímo pod hradbami.

V parku máte navíc možnost zabavit děti na přilehlém dětském hřišti, vedle kterého jsou také rozmístěny fitness prvky pro dospělé – na osmi strojích můžete posílit i vlastní tělo.

Nové Spolí
Další upravený písečný vstup do Vltavy najdete na jižním okraji Českého Krumlova v Novém Spolí. Nachází se vedle areálu kempu, asi 200 metrů od kryté dřevěné lávky Rechle z konce 18. století, která dnes spojuje Spolí s městskou částí Plešivec. Využít můžete občerstvení v kempu, kde je pro děti i dětské hřiště.

Přístupnost

celoročně

Vstupné

ne