Kozí farma Borotín

Kozí farma Borotín

Rodinná farma v Borotíně, kterou můžete navštívit a pořídit tu čerstvé sýry a další výrobky se značkou TOULAVA-regionální produkt

Přístupnost

Celoročně

Vstupné

NE

Jak se tam dostanete

Z centra obce Borotín po žluté značce směr Kostelec

Doporučená délka návštěvy

15 minut

Doplňující informace

Jsme dva blázni, kteří vyrostli v paneláku a o venkově jsme slyšeli jen z vyprávění. Jsme Pavla a Adam Burzikovi. Pavla vystudovaná na práci v kanceláři a Adam počítačový technik. Na začátku našeho vztahu jsme měli společný sen o vlastních potravinách bez éček, barviv a jiných nedobrot co v jídle nemají co dělat. Naším záměrem před pár lety nebylo vybudovat kozí farmu, začínali jsme s jednou kozou na mléko pro naší rodinu, protože jsme milovníci kozích specialit byla koza jasná volba. Tuto kozu máme dodnes, ale s přibývající poptávkou přibývali i kozy a nadojené mléko.
V současné době máme okolo 100 ks koz bílých, hnědých, anglonubijských (to jsou ty ušaté) a jejich kříženek. Líbí se nám jak je každá jiná a osobitá. Většina koz má také jméno a nějaký zajímavý příběh jak se k nám dostala. V roce 2018 jsme se rozrostli o kravičku Borůvku plemene Jersey.

Všechny naše výrobky vyrábíme ručně a dáváme jim naší lásku, péči a pozitivní energii. V roce 2015 jsme obdrželi certifikát TOULAVA regionální produkt na naše kozí sýry a mléko.

Farma je otevřena každý den, v případě zájmu vás majitelé farmou provedou.