Husitské muzeum v Táboře - stará radnice

Husitské muzeum v Táboře - stará radnice

Ponořte se do časů Mistra Jana Husa či Jana Žižky a objevte druhý největší gotický sál v ČR. Čeká vás hravá expozice s kukátky a komiksy. Sestoupíte i do středověkých chodeb pod městem a vydáte se na cestu pod celým táborským náměstím.

Přístupnost

Celoročně dle otevírací doby

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku

Doporučená délka návštěvy

Minimálně 2 hodiny

Doplňující informace

V přízemí původní táborské městské radnice na Žižkově náměstí se odehrává příběh husitství. Různými obrazy i hlasy ho vypráví expozice Husité, která vás provede celou jeho historií.

Nejprve vás působivý film seznámí se situací před vypuknutím husitských bouří, následně můžete prostřednictvím obrazů, animací i exponátů poznávat další témata jako husitské válečnictví, hledání krále či ve znamení kalicha.

Na návštěvu muzea s sebou určitě vezměte i vaše ratolesti! Čekají na ně tematické komiksy, zabaví je tajné zásuvky a dvířka s úkoly a rozesmějí vtipné výjevy v kukátkách. A to není všechno! Jak padne kroužková košile a jak se sedí na královském trůně? To si mohou sami vyzkoušet.

Zároveň s Husitským muzeem můžete v rámci radnice navštívit Gotický sál, který je druhým největším v ČR hned po Vladislavském sále na Pražském hradě, či se vydat na průzkum středověkých podzemních chodeb. Ty vznikly spojením historických sklepů. Česká vás 600 m dlouhá trasa v několika podzemních patrech pod celým Žižkovým náměstím.

Expozice Husité je bezbariérová a je možno si zapůjčit speciální průvodcovské texty v Braillově písmu pro nevidomé.

Víte, že...

… se v Husitském muzeu ve staré táborské radnici nachází druhý největší gotický sál v Česku?