Zámek Bechyně

Zámek Bechyně

Renesanční skvost na vysoké skále nad řekou Lužnicí se může pochlubit svatebním sálem Petra Voka. Poznejte nejvýznamnější sídlo posledního Rožmberka.

Přístupnost: červen - září dle otevírací doby, mimo sezónu na objednávku

Vstupné:  ANO, prohlídka možná jen po zakoupení vstupenek v infocentru Masarykovo nám. 5 pro skupinu minimálně 15 osob dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete: 

Autem do Bechyně - parkování na náměstí. Vlakem do Bechyně, z nádraží cca 1,5 km.

Doporučená délka návštěvy: prohlídka 1 hodina, zámecký park dle nálady

Doplňující informace: 

Z nejjižnějšího místa skalního výběžku nad soutokem říčky Smutné a řeky Lužnice kdysi strážil své okolí kamenný hrad. Z původního hradu Přemysla Otakara II. se do dnešních dob dochovaly opravdu už  jen pozůstatky. Divíte se, že se dočítáte o hradu a ne o zámku? Nebojte, nespletli jsme se!

Je tomu už pár století, co Šternberkové hrad kompletně přebudovali na zámek. A ten je dnes zejména díky Petru Vokovi z Rožmberka dokonce jedním z nejhezčích u nás! Slavný šlechtic na zámku vybudoval honosné renesanční sídlo a dopřál mu i iluzivní malby na nádvoří a nádhernou štukovou výzdobu.

Tou se budete moci potěšit například ve Vokově svatebním sálu. Zaujme Vás určitě i galerie dětských portrétů, která v Evropě nemá konkurenta. A zkuste uhodnout, co je ozdobou Stromového sálu.

V anglickém parku možná narazíte na papoušky či kozy kamerunské, jižně od zámku vás určitě upoutá mohutná obranná zeď, jménem Čertova.