Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Činohru, muzikál či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým divákům Otáčivé hlediště.

Inscenace světově proslulých autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady. Výběr repertoáru, režijní pojetí, herecké výkony a originální zahradní scenérie uchvátí každého diváka.

Přístupnost: duben - říjen dle otevírací doby zámecké zahrady

Vstupné: NE, vstupné na přestavení ANO

Jak se tam dostanete:
Automobil je možné zaparkovat přímo u zámecké zahrady na parkovišti P4, cca 10 minut chůze k hledišti.

Doporučená délka návštěvy: 1 hodina s procházkou zahrady

Historie divadla
Autorem otočného divadla je Joan Brehms, který byl po válce šéfem výpravy a scénografem v českobudějovickém divadle. První improvizovaná točna se roztočila v roce 1958, uvezla pouze 60 diváků. V následujícím roce bylo zbudováno otáčivé hlediště pro 400 diváků, v dalším roce narostl počet sedadel na 525. Původní točna byla poháněna lidskou silou (cca 40 osob), od roku 1960 je již točna poháněna elektromotorem. K dílčím rekonstrukcím došlo v letech 1962–1963 (navýšení počtu sedadel na 620) a v roce 1966 (rozšíření kapacity na 700 míst). V polovině 80. let byl provoz zastaven z důvodu již neopravitelné konstrukce a provedena demolice. V letech 1989–1993 proběhla generální rekonstrukce, která dala otáčivému hlediště dnešní podobu. Nová točna s oboustranně plynulým pohybem, který zajišťují čtyři elektromotory, a hmotností 650 tun má kapacitu 644 diváků.

Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské „open-air“ scény. Jeho výjimečnost umocňuje i fakt, že od roku 1992 je Český Krumlov zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Aktuální program a předprodej vstupenek.