Rozhledna Rýdův kopec

Rozhledna Rýdův kopec

Rozhledna o celkové výšce 33 metrů s vyhlídkovou terasou ve výšce 24 metrů byla zpřístupněna v roce 2015. Stojí v nadmořské výšce 552 metrů, je dominantou širokého okolí a nabízí výhled na Českou Kanadu, ale i Šumavu, Novohradské hory, Kleť a další.

Na vyhlídkovou terasu mohou návštěvníci vystoupat buď po točitém ocelovém schodišti čítajícím 102 schodů, nebo po dřevěném schodišti o 128 schodech.

360° výhled nabízí pohledy jak na blízká, tak na vzdálenější sídla. Při optimálních podmínkách můžete dokonce dohlédnout až na Alpy.

Přístupnost

duben - říjen dle otevírací doby

Vstupné

zdarma

Jak se tam dostanete

Na rozhlednu se dostanete po polní cestě z osady Děbolín (cca 4 km západně od Jindřichova Hradce při silnici č. 23 na Kardašovu Řečici) – v Děbolíně sejdete z hlavní komunikace na vedlejší silnici a zamíříte k místní kapli. Na křižovatce situované za kaplí objevíte rozcestník, a pak už budete postupovat po cyklostezce, resp. červené turistické značce, až k rozhledně.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Mají tu razítko?

Razítko je možné získat v Městském informačním centru v Jindřichově Hradci.

Víte, že...

…architektonické a konstrukční řešení rozhledny je založeno na ideji rovnostranného trojúhelníku (trigonu), který tvoří půdorys rozhledny?