Přidat do programu

Rozhledna Rýdův kopec

Vyhlídková terasa je umístěna ve výšce 24 m a návštěvníci na ni mohou vystoupat buď po točitém ocelovém schodišti čítajícím 102 schodů, nebo po dřevěném schodišti o 128 schodech.

S cílem zlepšit vybavenost regionu v oblasti cestovního ruchu a zvýšit atraktivitu Jindřichohradecka přišli představitelé městského úřadu v Jindřichově Hradci v roce 2012 s nápadem vybudovat v blízkosti města, a to na Rýdově kopci u Děbolína, turistickou rozhlednu. Proto v roce 2015 byla otevřena unikátní rozhledna Rýdův kopec u obce Děbolín. Vyhlídková terasa je umístěna ve výšce 24 m a návštěvníci na ni mohou vystoupat buď po točitém ocelovém schodišti čítajícím 102 schodů, nebo po dřevěném schodišti o 128 schodech.

Na rozhlednu se dostanete po polní cestě z osady Děbolín (cca 4 km západně od Jindřichova Hradce při silnici č. 23 na Kardašovu Řečici) – v Děbolíně sejdete z hlavní komunikace na vedlejší silnici a zamíříte k místní kapli. Na křižovatce situované za kaplí objevíte rozcestník a pak už budete postupovat po cyklostezce, resp. červené turistické značce, až k rozhledně. Výhled Vás rozhodně nezklame, protože výhled je úplný kruhový - pohledy jak na blízká (J. Hradec, Velký Ratmírov), tak na vzdálenější sídla (Třeboň). Při optimálních rozhledových podmínkách můžeme pozorovat vrch Javořice, vrcholové partie Novohradských hor, Blanského lesa (Kleť) nebo Šumavy.

Zpět