Rozhledna a lesopark U Jakuba

Rozhledna a lesopark U Jakuba

V samém srdci České Kanady, na Havlově hoře, nedaleko obce Vlatínov, se turistům nabízí nádherný výhled z rozhledny U Jakuba. Celková výška rozhledny je 41 metrů. Rozhledna má tři vyhlídková podlaží, z nichž nejvyšší je umístěno ve výšce 33 metrů.

V betonovém základu rozhledny je umístěna galerie rozhleden a turistické centrum s občerstvením.

Rozhlednu také nově obklopuje zábavně-naučný lesopark s naučnými stezkami. Součástí lesoparku je přírodní bludiště s perníkovou chaloupkou, staroslovanské opevnění se strážními věžemi. V opevnění a kolem něj jsou zabudované herní prvky. Odvážní se mohou vydat do podzemní tajné chodby s kostlivcem, pro nejmenší je připravené malé pískoviště a pro příznivce adrenalinu je v okolí lesoparku singltrek (dráha pro kola).

Naučné stezky vás provedou krásnou krajinou v okolí rozhledny. První z nich je dlouhá 3,8 km s celkem 11 zastaveními, na druhé stezce o délce 3,2 km vás čeká zastávek 6. Po celé délce obou stezek najdete informační tabule s odpočívadly a herními prvky. Velkými lákadly na stezkách jsou překrásné kaskády rybníků doplněné drobnými tůněmi, malebně začleněné do krajinného rázu. Přestože se jedná o novostavby, působí, že jsou zde od nepaměti. V lese narazíte také na mnoho zajímavých žulových balvanů. Jeden z takových naleznete u zajímavé zastávky – u skalního útvaru Ďáblova prdel.

Vstup do lesoparku a naučné stezky je zdarma.