Muzeum Špejchar Ražice

Muzeum Špejchar Ražice

V budově bývalé sýpky v Ražicích se nachází expozice věnovaná přírodní rezervaci Řežabinec a železnici.

Přístupnost

Od dubna do září, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku. 

Jak se tam dostanete

Špejchar se nachází v blízkosti železničního nádraží i zastávky autobusu, případně je možnost parkování přímo u budovy.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina.

Doplňující informace

V nově zrekonstruované budově bývalé sýpky v Ražicích u Písku můžete navštívit stálou expozici. Její první část se týká nedaleké Národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně. Druhá část je věnována železnici vzhledem k poloze obce Ražice, která leží na křižovatce dvou významných regionálních železničních tratí – České Budějovice – Plzeň a Ražice – Tábor.

V muzeu je umístěn i dětský koutek, kde si děti mohou na dotykových obrazovkách zahrát interaktivní hry a kvíz nebo si mohou vybarvit omalovánky s přírodní a drážní tématikou. Za pěkného počasí lze využít venkovní Oranžové hřiště s mnoha atrakcemi včetně dětmi oblíbené lanovky.

Návštěvu muzea můžete spojit s procházkou k nedalekému rybníku Řežabinec, který je významnou ptačí rezervací. Při troše štěstí jsou zde k vidění i další druhy zvířat (např. ježci, vydry, čolci). Okolo celé rezervace vede 3 km dlouhá naučná stezka doplněná informačními tabulemi. Součástí je i volně přístupná rozhledna, ze které lze pozorovat okolní přírodu.

Víte, že...

…součástí expozice je mimo jiné kolejiště, po kterém v pravidelných intervalech projíždí vláček?