Přidat do programu

Sladovna Písek

Obecně prospěšná společnost Sladovna Písek byla založena za účelem využití potenciálu velkoryse zrekonstruované budovy písecké sladovny pro kulturní život Písku. První dvě stálé expozice byly otevřeny v roce 2009. Programový koncept „Galerie hrou“, který se ve Sladovně realizuje od roku 2013, výrazně podpořil turistický ruch ve městě.
Další dramaturgické rozšíření nastalo v roce 2015 po dokončení rekonstrukce středové části Sladovny . Pro nejmenší děti do 6ti let je určena výtvarně herní expozice Pilařiště a pro dospělé návštěvníky „Sladovnictví - prohlídka s příběhem aneb navštívení zlatých časů sladovnických“.

Interaktivní výstavy

Loutková akademie - Je výstava, na které mají návštěvníci možnost se se světem loutek seznámit z mnoha úhlů. V první části se stanou žáky Loutkové akademie, vrátí se v čase do loutkového pravěku, zjistí, kolik druhů loutek existuje a sami si vyzkouší loutky vodit a poznávat. Také budou mít možnost využít dílny loutkáře a sami si malou loutku vyrobit a vystavit. Ve druhé části si potom malí i velcí mohou prohlédnout profesionální práci čtyř úspěšných českých loutkových divadel - Divadla Alfa z Plzně, Malého divadla z Českých Budějovic, Naivního divadla z Liberce a Divadla Drak z Hradce Králové.

Objevárium: Leonardo

Namalujte Monu Lisu a jezděte v tanku

První část programu děti stráví v prostoru výstavy Objevárium: Leonardo. Zde dostanou mimo jiné možnost vyzkoušet si načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely Leonardových vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy či sestavit anatomické modely.

Staňte se vynálezcem

V rámci druhé části programu bude na Leonarda v každém z návštěvníků čekat Leonardium, otevřený prostor pro tvoření a vynalézání, vybavený množstvím různých materiálů, kde si každý může procvičit svou vlastní kreativitu a konstruktérské dovednosti. Leonardium je prostor inspirovaný da Vincim a vytvořený podle modelu kutilské laboratoře (Tinkering Lab) světově proslulého muzea Exploratorium v San Franciscu.

Otevírací doba Sladovny od 1. listopadu 2016:

Pondělí: Zavřeno
Úterý: 9:00 - 12:00
Středa: 9:00 - 17:00
Čtvrtek: 9:00 - 12:00
Pátek: 9:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 17:00
Neděle: 9:00 - 17:00

Zpět