Botanická zahrada Tábor

Botanická zahrada Tábor

Každý se může zatoulat pod majestátní stromy a mezi nádhernou květenu. Zahrada je druhou nejstarší v České republice a čítá přes 4000 rostlin. Najdete mezi nimi dokonce i jednu "živoucí fosílii" - wolémii vznešenou už z dob dinosaurů! 

Přístupnost

Celoročně, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Využít můžete  některé z místních parkovišť a nebo hromadné dopravy.

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny.

Doplňující informace

Přímo v centru Tábora jen pár kroků od hlavní nákupní třídy se nachází botanická zahrada. Můžete se tu dozvědět spoustu zajímavých informací ze světa rostlin i „jen“ načerpat energii uprostřed zeleně. 

Právě hospodářský systém před nástupem chemie do zemědělství je hlavní výzkumnou oblastí botanické zahrady. Vedle starobylých druhů koření se tu tak pěstuje i odrůda pšenice známá již před 8000 lety!

A pokud dostanete chuť na trochu odpočinku při procházce městem, je zahrada tou správnou volbou. Nejlépe se přece relaxuje u zelené barvy a té je tu opravdu dost.

Víte, že...

… se odsud posílají semena rostlin do více než čtyř set míst po celém světě? Táborská botanická zahrada je tedy skutečnou odbornicí, která vám představí teplomilnou flóru, nejrůznější evropské a cizokrajné dřeviny i užitkové plodiny minulosti.