Milevské muzeum

Milevské muzeum

Jedinečné místo, kde se snoubí historie, tradice i současnost. Přivítá vás na druhém nádvoří Milevského kláštera.

Přístupnost

Březen až prosinec, dle aktuální otevírací doby

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete

Využít můžete některé z navrhovaných parkovišť

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Doplňující informace

Archeologická expozice vypráví o dějinách města a jeho okolí a ukrývá nálezy od dob pravěku. Najdete tu také věžní hodiny ze 17. století upomínající na hrdelní právo, americkou dvacetilibrovou bombu, která v dubnu roku 1945 dopadla na milevské nádraží a jako jediná nevybuchla, a děti tu mohou přijít třeba i na to, jaké to je být skutečným archeologem.

Pozor, to rozhodně není všechno, pokračujeme do dalšího patra. Tady čeká pány Vojenský sál s válečnou sekerou z 15. století, kolekcí chladných zbraní z 19. století či modelem bojiště ze střetu pruských a uherských husarů v roce 1744. Dámy se zase ve Světnici naší babičky seznámí s americkým prádelním ždímačem, dámským prádlem z doby před sto lety nebo třeba s lidovým krojem Kozácka. A ani na děti tu nezapomněli. V Loutkovém salónku je upoutají zajímavé efekty, které při barevném osvětlení vytvářejí loutky z celého regionu.

Toužíte po dalším objevování? Vystoupejte až do druhého patra. Najdete tu výstavní sál s obrazy i historickými předměty.