Červený Dvůr zámecký park

Červený Dvůr zámecký park

Barokní zámek s anglickým parkem a naučnou stezkou je přístupný celoročně a prochází jím přírodně-historická naučná stezka. Samotný zámek pro veřejnost otevřený není, sídlí v něm psychiatrická léčebna. 

Malebný park zahrnuje 105 hektarů přírodně krajinářské úpravy a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Blanský les. Leží pouhých 8 kilometrů severozápadně od Českého Krumlova a dostat se k němu můžete autem po silnici směr Chvalšiny (před areálem zámku je dostatek parkovacích míst), anebo autobusem, od zastávky Chvalšiny/Červený Dvůr dojdete do parku za pár minut. 

Park a naučná stezka

Tři kilometry dlouhá naučná stezka zámeckým parkem v Červeném Dvoře vznikla ve spolupráci léčebny, NPÚ České Budějovice a Správy CHKO Blanský les a otevřena byla v roce 2005. Návštěvníka seznamuje prostřednictvím 14 zastávek (informační tabule) s historií a vývojem parku. Stezka je snadno schůdná a vhodná i pro kočárky a vozíčkáře.


Psychiatrická léčebna

V současné době se v zámku nachází psychiatrická léčebna specializující se na léčbu alkoholismu a drogových závislostí. Park jako nezbytné zázemí léčebny je ale od konce roku 2003 celoročně přístupný veřejnosti. Po předchozí domluvě s vedením léčebny je možné navštívit i interiéry zámku.

 

Přístupnost

Otevírací doba parku

duben–říjen pondělí–pátek 16:00–20:00, sobota–neděle a svátky 9:00–20:00
listopad–březen sobota–neděle a svátky 10:00–16:00

Vstupné

ne

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny