Muzeum veteránů Janecký

Muzeum veteránů Janecký

Nablýskané historické vozy a motocykly, ale i předměty z domácnosti či zemědělské stroje z dob našich babiček. Dohromady je jich přes 80. To vše skrývá Muzeum Janecký Chotoviny nedaleko Tábora.

Přístupnost

Od května do září, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Využít můžete místního parkoviště nebo hromadné dopravy.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Doplňující informace

Mezi motocykly tu najdete zastoupení českých značek jako Jawa, ČZ, Simspon, Pionýr, Tatran i dalších. Tím vůbec nejstarším krasavcem je Jawa 175 Villiers z roku 1933.

K největším skvostům automobilových veteránů patří zatím nejstarší a zrenovovaný vůz Aero 30 z roku 1934 či zahraniční Mercedes Benz DS 170 z roku 1953, kde byl také poprvé použit dieselový motor. A najdete tu třeba i naprosto unikátní kabriolet Škoda Felicie z roku 1963. Je totiž jediným kabrioletem, který kdy české automobilka Škoda vyrobila. Z dalších značek nechybí Tatra, Volha, Moskvič nebo Trabant.

Muzeum skrývá také řadu předmětů z domácnosti, jako jsou magnetofony, rádia a další drobnosti z domácnosti. Ve venkovních prostorech na dvorku si na závěr můžete prohlédnout, jaké zemědělské stroje používali k práci naše babičky a dědové.