Přidat do programu

Muzeum veteránů Janecký

Nablýskané historické vozy a motocykly, ale i předměty z domácnosti či zemědělské stroje z dob našich babiček. Dohromady je jich přes 80. To vše skrývá Muzeum Janecký Chotoviny nedaleko Tábora.

Mezi motocykly tu najdete zastoupení českých značek jako Jawa, ČZ, Simspon, Pionýr, Tatran i dalších. Tím vůbec nejstarším krasavcem je Jawa 175 Villiers z roku 1933.

K největším skvostům automobilových veteránů patří zatím nejstarší a zrenovovaný vůz Aero 30 z roku 1934 či zahraniční Mercedes Benz DS 170 z roku 1953, kde byl také poprvé použit dieselový motor. A najdete tu třeba i naprosto unikátní kabriolet Škoda Felicie z roku 1963. Je totiž jediným kabrioletem, který kdy české automobilka Škoda vyrobila. Z dalších značek nechybí Tatra, Volha, Moskvič nebo Trabant.

Muzeum skrývá také řadu předmětů z domácnosti, jako jsou magnetofony, rádia, televizory, hračky, sportovní potřeby, v nemalé míře také šicí stroje a další drobnosti z domácnosti. Ve venkovních prostorech na dvorku si na závěr můžete prohlédnout, jaké zemědělské stroje používali k práci naše babičky a dědové.

Otevřeno květen - září

 

Zpět