Okružní plavba na Lipenské přehradě

Okružní plavba na Lipenské přehradě

Jeden z nejkrásněších pohledů na Lipno je z paluby výletní lodi, říkají mnozí návštěvníci přehrady.

Lodní dopravu zde provozuje společnost ROSENBERGER - Lipno - Line s.r.o., která má k dispozici dvě velké výletní lodě se jmény ADALBERT STIFTER a VLTAVA.

Loď Adalbert Stifter je ta větší a novější, která na Lipně jezdí od roku 2012. V plavební sezoně, tedy přibližně od poloviny dubna do konce října, pluje Adalbert Stifter většinou na jižní polovině jezera, v okolí Lipna nad Vltavou a Frymburka. Zajišťuje lodní dopravu a také velmi oblíbené okružní plavby, včetně večerních okruhů s programem při západu slunce. Denní okružní plavby většinou trvají přibližně jednu až dvě hodiny, podle místa nástupu a výstupu. Večerní okruhy jsou pak až tříhodinové. O letních prázdninách může vyplouvat loď někdy i čtyřikrát denně z přístavu Lipno nad Vltavou a z Frymburku. Na palubě lodi se lze občerstvit v lodním baru a pokud budete mít štěstí, zažijete například plavbu s dětským programem nebo s taneční hudbou. Kapacita lodě Adalbert Stifter je až 250 osob a její aktuální jízdní řády najdete na webových stránkách www.lipno-line.com .

Druhou lodí je Vltava, která vozí pasažéry již od roku 1959, tedy téměř od napuštění přehradní nádrže. Vltava před letní sezonou pluje hlavně se školními výlety a skupinami, které si chtějí užít speciální trasu plavby. A o prázdninách vozí turisty a cyklisty na linkách přes celé Lipno nebo na plavbách v severní části jezera - mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví. I zde si z jízdního řádu můžete vybrat oblíbenou okružní plavbu. Také na lodi Vltava se během plavby můžete lehce občerstvit a dozvíte se zajímavosti o místech, kolem kterých právě plujete. Rozpis plaveb lodi Vltava je také vždy na webových stránkách lodní společnosti: www.lipno-line.com

Společnost ROSENBERGER - Lipno - Line s.r.o. se těší na Vaši plavbu!

Vstupné

Ano dle aktuálního ceníku

Doporučená délka návštěvy

minimálně 2 hodiny

Mají tu razítko?

Ne