Rozhledna Libín

Rozhledna Libín

Rozhledna Libín pochází z roku 1883 a nachází se nad osadou Libínské sedlo. Na vrchol 27 m vysoké rozhledny vede 138 schodů a nabízí panoramatické pohledy např. na Šumavu směrem na Plechý, Stožec, Knížecí stolec, Boubín, Javorník či Churáňov.

Přístupnost

celoročně

Vstupné

ANO  Vstupné: 10,- Kč plné; 5,- Kč snížené

Jak se tam dostanete

K rozhledně je možné dostat se několika způsoby:

  • autem: Prachatice - Libínské Sedlo - dále pokračovat směrem na Volary - po cca 1 km je odbočka doleva - po silnici dojedem až na záchytné parkoviště na "Sedýlku" - odtud je to už jen 2 km pěšky lesem po modré turistické značce nebo po asfaltové cestě, která je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi v kočárku
  • po červené turistické trase z Prachatic: Malé náměstí Prachatice → Lázně sv. Markéty rozc. → Lázně sv. Markéty → Nad Lázněmi → Na hřebenu → Libín (1096 m n. m)
  • po zelené turistické trase z Prachatic: Malé náměstí Prachatice → Pod Černou horou → Pod Perlovicemi → Libínské Sedlo → dále po modré na Libín (1096 m n. m.)
  • kombinace auta a pěší: Autem na Libínské Sedlo a odtud po modré turistické trase 2 km pěšky až k rozhledně
  • kombinace vlaku a pěší: Vlakem ze stanice Prachatice do stanice Chroboly a odtud pěšky 8 km po modré turistické trase až k rozhledně

Doporučená délka návštěvy

vymezte si alespoň jednu hodinu

Mají tu razítko?

ano

Víte, že...

… na počest syna císaře Františka Josefa I. nesla dříve jméno Rudolfova věž?