Buškův hamr

Buškův hamr

Unikátní zachovalý vodní hamr z přelomu 18. a 19. století. V historické kovárně zaujme kromě výhně a dobového nářadí i buchar, brus a dmychadlo, vše poháněné třemi vodními koly.

Přístupnost

Květen až říjen, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Buškův hamr se nachází cca 2 km od Trhových Svinů směrem na Ločenice. Při dopravě autem lze využít odstavné parkoviště a zbylých cca 300 metrů dojít pěšky.      

Doporučená délka návštěvy

minimálně 1 hodina

Doplňující informace

V obytné části je zachováno dobové vybavení, včetně "černé kuchyně". V létě se zde pořádají koncerty, divadelní představení a různé jiné kulturní akce. 

Zcela nově je na Buškově hamru, konkrétně pak v patrové vestavbě stodoly, otevřena expozice Řemesla (nejen) na vodě,  která dává ucelený přehled o řemeslech a řemeslnících provozujících svoji činnost v Trhových Svinech a okolí.  Najdete zde informace o hamernících, sekernících, kovářích, pilníkářích, pilařích, tesařích, truhlářích, řezbářích, kolařích, mlynářích, pekařích, uzenářích a mnoha dalších, kteří jsou dnes už jen součástí historie. Expozice je doplněna exponáty, ukázkami některých nástrojů, které řemeslníci používali a pochopitelně jsou zde vystaveny i jejich výrobky.  

Víte, že...

…vrcholem sezony na Buškově hamru jsou tradičně Kovářské dny, které se konají vždy třetí víkend v srpnu. Jedná se o setkání kovářů z blízkého i vzdáleného okolí s ukázkami kovářského řemesla, doplněno řemeslným jarmarkem a doprovodným zábavným programem?