Přidat do programu

Buškův hamr

Unikátní zachovalý vodní hamr z přelomu 18. a 19. století. V historické kovárně Vás zaujme kromě výhně a dobového nářadí i buchar, brus a dmychadlo, vše poháněné třemi vodními koly. V obytné části je zachováno dobové vybavení, včetně "černé kuchyně". V létě se zde pořádají koncerty, divadelní představení a různé jiné kulturní akce. Vrcholem sezony jsou Kovářské dny, které se konají vždy třetí víkend v srpnu. Jedná se o setkání kovářů z blízkého i vzdáleného okolí s ukázkami kovářského řemesla, doplněno řemeslným jarmarkem, a doprovodným zábavným programem.

 Zcela nově je na Buškově hamru, konkrétně pak v patrové vestavbě stodoly, otevřena expozice Řemesla (nejen) na vodě,  která dává ucelený přehled o řemeslech a řemeslnících provozujících svoji činnost v Trhových Svinech a okolí.  Najdete zde informace o hamernících, sekernících, kovářích, pilníkářích, pilařích, tesařích, truhlářích, řezbářích, kolařích, mlynářích, pekařích, uzenářích a mnoha dalších, kteří jsou dnes už jen součástí historie. Expozice je doplněna exponáty, ukázkami některých nástrojů, které řemeslníci používali a pochopitelně jsou zde vystaveny i jejich výrobky.  

Buškův hamr má otevřeno vždy od 15. 5. do 28. 9. denně kromě pondělků od 10.00 do 17.00 hodin. Prohlídky probíhají každou celou hodinu. 

Aktuální informace najdete na http://www.buskuv-hamr.cz/ 

 

Zpět