Bechyně - historické centrum

Bechyně - historické centrum

Výhled na lázeňské město Bechyně na vysoké skále patří k nejkrásnějším v jižních Čechách.

Přístupnost

Celoročně

Vstupné

Zdarma

Jak se tam dostanete

Využít můžete místního parkoviště

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny

Doplňující informace

Při svém zrodu byla Bechyně nejjižněji položeným krajským městem a bechyňský kraj se udržel jako celistvý až do roku 1751. Slavná minulost Bechyně spojená s Janem Lucemburským, rodem Šternberků i osobností Petra Voka na sebe zanechala řadu památek, skrytých v půvabné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné.

Nejstarší památkou lázeňského městečka je rozsáhlý hrad postavený už Přemyslem Otakarem II. Dnes by vám ale jeho hledání asi dalo trochu práce, je totiž zároveň nejstarším a základním pilířem bechyňského zámku. Ze tří stran původní hradiště chránily hluboké zářezy Lužnice a Smutné, na severu pak městské hradby s několika baštami. Nejlepší pohled je na ně dnes zežidovského hřbitova či Parkánové ulice.

Celou sbírkou architektonických skvostů je bechyňské náměstí. Přehlídce měšťanských domů včetně toho U Bílého zvonu tu dominuje kostel sv. Matěje. V těsném sousedství náměstí na vás čekají další perly – františkánský klášter,židovský hřbitov, kostel sv. Michala, o kousek dál potom městské lázně či most Duha. A vězte, že to zdaleka není všechno.