Přidat do programu

Dudák - Měšťanský pivovar Strakonice

Počátky strakonického piva se datují od roku 1308, i když vařit se začalo zřejmě již dříve. Várečné právo za poplatek do královské pokladny ale obyvatelé získali oficiálně až 8. prosince 1367 listinou Bavora IV.

Nenechte si ujít komentovanou prohlídku Měšťanského pivovaru ve Strakonicích spojenou s ochutnávkou místního nepasterovaného piva Dudák natočeného přímo z ležáckých tanků.

Doporučujeme posezení v pivovarské "degustovně". 

Prohlídky je nutné objednat předem. 
Konají se v pracovních dnech po 14:00h pro skupinu min. 6 osob.
Doba prohlídky je 80 minut. Cena 100,- Kč za jednu osobu. Každý účastník dostane dárek - 1,5l pet lahev nefiltrovaného piva SKLEPÁK. 
Pronájem degustační místnosti za cenu 1000,- Kč na odpoledne a večer (nejdéle do 22:30h).

Pivovar vyrábí výhradně nepasterované pivo. Výstav se pohybuje okolo 63000 hl prodaného piva za rok. V sortimentu jsou žádané druhy piv, k nimž patří světlé výčepní pivo Švanda, světlý ležák Dudák 11%, Dudák Premium, Otavský zlatý, Král Šumavy a polotmavý ležák Klostermann. Další oblíbenou značkou je nefiltrovaný světlý ležák Sklepák 11%. V letních měsících si zákazníci můžou pochutnat na míchaném nápoji s příchutí grepu - Zlaťák. Strakonická piva jsou vysoce hodnocena na degustačních soutěžích. Strakonické pivo se v r. 2016 umístilo opět na bedně! Znovu se podařilo obsadit medailovou pozici na žatecké Dočesné, degustační soutěži s účastí 25 pivovarů. Klostermann se umístil na skvělém 3. místě v kategorii polotmavých piv.

 

 

Zpět