Dudák - Měšťanský pivovar Strakonice

Dudák - Měšťanský pivovar Strakonice

Prohlídka pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného piva natočeného přímo z ležáckých tanků.

Přístupnost

Celoročně, po telefonické domluvě

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete

Využít můžete některé z místních parkovišť

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny

Doplňující informace

Počátky strakonického piva se datují od roku 1308, i když vařit se začalo zřejmě již dříve. Várečné právo za poplatek do královské pokladny ale obyvatelé získali oficiálně až 8. prosince 1367 listinou Bavora IV.

Nenechte si ujít komentovanou prohlídku Měšťanského pivovaru ve Strakonicích spojenou s ochutnávkou místního nepasterovaného piva Dudák natočeného přímo z ležáckých tanků.

Doporučujeme posezení v pivovarské "degustovně". 
 

Pivovar vyrábí výhradně nepasterované pivo. Výstav se pohybuje okolo 63000 hl prodaného piva za rok. V sortimentu jsou žádané druhy piv, k nimž patří světlé výčepní pivo Švanda, světlý ležák Dudák 11%, Dudák Premium, Otavský zlatý, Král Šumavy a polotmavý ležák Klostermann. Další oblíbenou značkou je nefiltrovaný světlý ležák Sklepák 11%. V letních měsících si zákazníci můžou pochutnat na míchaném nápoji s příchutí grepu - Zlaťák. Strakonická piva jsou vysoce hodnocena na degustačních soutěžích. Strakonické pivo se v r. 2016 umístilo opět na bedně! Znovu se podařilo obsadit medailovou pozici na žatecké Dočesné, degustační soutěži s účastí 25 pivovarů. Klostermann se umístil na skvělém 3. místě v kategorii polotmavých piv.