Pivovar Prachatice

Pivovar Prachatice

Ochutnejte pivo z Prachatic přímo v Prachaticích.

Pivovar Prachatice, který se nachází v historickém centru tohoto jihočeského města, se od svého otevření stal oblíbeným cílem. V létě, kromě spodně kvašených ležáků a speciálů svrchně kvašených, nabízí i posezení na pivovarském dvoře. V příjemném prostředí si můžete kromě piva a klidu vychutnat speciality české kuchyně i klasiku pivních pochutin. Po předchozím objednání vám zde umožní i prohlídku pivovaru spojenou s degustací právě čepovaných piv. Od roku 2019 se přímo v budově pivovaru nachází také útulný penzion.

 

Přístupnost

celoročně dle otvírací doby

Vstupné

Návštěva pivovaru formou komentované skupinové prohlídky v češtině nebo angličtině po předchozí rezervaci, max 7 osob

Prohlídku je třeba dopředu objednat

Jak se tam dostanete

50m pěšky z parkoviště na Velkém náměstí, v levém horním rohu náměstí.

K dispozici je taktéž stojan na kola a kolárna s dobíjením elektrokol.

Mají tu razítko?

ne

Doplňující informace

Na čepu jsou běžně čtyři druhy piv. 

Signature pivem je Prachatická světlá 11°, nadále zde můžete ochutnat Kratušínskou 12°, polotmavého Bradáčka 13° a další piva se liší dle sezony. 

Kde ochutnat a nakoupit: na čepované, v lahvích i sudech přímo do Pivovaru Prachatice, dále můžete ochutnat např. v Kavárně Až Na půdu v Písku, v hotelu Klika v Českých Budějovicích, v Šumavském pivním vokně.

Zajímavosti na trase: 

Víte, že...

…pro výrobu lahodných moků z Prachatic používají vodu, kterou získávají z Černé hory, nacházející se nad Prachaticemi? Ve dvacátých letech 20. Století byly vybudovány v okolí Prachatic jímací nádrže právě na tuto vodu z pramenů Černé hory a Libína. Vodu již dále neupravují.