Přidat do programu

Plavecký bazén Jindřichův Hradec

Budova plaveckého bazénu v Jindřichově Hradci byla postavena v letech 1988-1991, v letech 2003-2004 byl k ní na ploše 829 m2 přistaven venkovní aquapark. V letech 2008/2009 pak byla budova plaveckého bazénu komplexně rekonstruována a byla k ní přistavěna relaxační část. V současné době Plavecký bazén v Jindřichově Hradci představuje komplexní moderní zařízení pro sport i rekreaci odpovídající i nejpřísnějším evropským kritériím na vybavení takového zařízení.

Budova plaveckého bazénu zahrnuje vlastní plavecký bazén o šesti plaveckých drahách délky 25 m, hloubky 115-155 cm se zvedacím zařízením pro plavání invalidů, dva dětské bazény - první, klasický o velikosti 9x6 m a hloubce 20-80 cm a druhý, relaxační o velikosti 28 m2. Součástí relaxačního bazénu jsou chrliče, divoká řeka, protiproud, relaxační vzduchová lavice, dvě vířivky, 45 metrový tobogán a parní kabina na odpočinkové terase. V relaxačním a dětských bazénech je voda udržována na úrovni koupelových bazénů nad 30°C. Voda v bazénech je upravována ozonizací a UV zářením, což znamená snížení používání chloru a příznivější vliv vody na pokožku.

Společně s venkovním letním aquaparkem, se stejnými atrakcemi jako uvnitř, tvoří celková využitelná vodní plocha úctyhodných 1423 m2, z čehož 202 mje určeno pro děti.

Dále jsou zde umístěny 3 typy saun - klasická finská, bylinková a infrasauna. Služby doplňují mokrý a suchý bufet a v létě restaurace. Velmi oblíbené jsou kurzy kondičního a rehabilitačního cvičení ve vodě.

Zpět