Muzeum fotografie a moderních obrazových medií

Muzeum fotografie a moderních obrazových medií

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií návštěvníkům nabízí rozmanitý výstavní program, práce osobností dějin zejména české fotografie i významných současných fotografů a sbírky historické a současné fotografie a fotografické techniky. 

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií nabízí rozmanitý výstavní program, ve kterém jsou ke zhlédnutí díla českých i zahraničních fotografů, práce osobností dějin zejména české fotografie i významných současných fotografů. Pro děti i dospělé jsou pořádány vzdělávací fotografické kurzy, workshopy, přednášky, besedy, komentované prohlídky, fotografické akce, soutěže a koncerty.

Muzeum se nachází v jezuitské koleji, jedná se o největší domovní celek vnitřního města a po hradním areálu nejrozsáhlejší památkový útvar Jindřichova Hradce. Během rekonstrukce objektu byly odkryty vzácné fresky včetně unikátního výjevu dvou knězů nad pitevním stolem. 

 

Jak se tam dostanete

Sídlem muzea je bývalá jezuitská kolej, objekt se nachází v samém centru Jindřichova Hradce. Muzeum má bezbariérový vstup do výstavních prostor, nabízí možnost zaparkování a uzamčení kol u stojanů na nádvoří.

Doplňující informace

Muzeum umožňuje nákup odborných fotografických publikací či fotografií v muzejním shopu, posezení v muzejní kavárně a služby špičkového digitalizačního pracoviště.