Přidat do programu

Muzeum fotografie a moderních obrazových medií

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, o. p. s., soustředí svůj zájem především na médium fotografie, ale i na ostatní obrazová média.

Návštěvníkům nabízí rozmanitý výstavní program, ve kterém jsou ke zhlédnutí díla českých i zahraničních fotografů, práce osobností dějin zejména české fotografie i významných současných fotografů. Zároveň v muzeu vznikají sbírky historické a současné fotografie a fotografické techniky. Pro děti i dospělé jsou pořádány vzdělávací fotografické kurzy, workshopy, přednášky, besedy, komentované prohlídky, fotografické akce, soutěže a koncerty.

Sídlem muzea je bývalá jezuitská kolej, objekt se nachází v samém centru Jindřichova Hradce. Jde o největší domovní celek vnitřního města a po hradním areálu nejrozsáhlejší památkový útvar Jindřichova Hradce. Během rekonstrukce objektu byly odkryty vzácné fresky včetně unikátního výjevu dvou knězů nad pitevním stolem. 

Muzeum má bezbariérový vstup do výstavních prostor, nabízí možnost zaparkování a uzamčení kol u stojanů na nádvoří, nákup odborných fotografických publikací či fotografií v muzejním shopu, posezení v muzejní kavárně a služby špičkového digitalizačního pracoviště.

Zpět