Přidat do programu

Muzeum Vltavínů

Světově unikátní polodrahokamy vznikly před 15 miliony let při dopadu ohromného meteoritu na území dnešního Bavorska, odkud je katastrofický výbuch vymrštil až do vzdálenosti 400 km. V jižních Čechách lidé od dávných dob nacházeli na polích jasně zelené kousky skla, ale jejich původzůstával dlouho záhadou. Příběh vltavínů prožijí návštěvníci v moderní interaktivní expozici muzea.

Ti, kdo vltavíny neznají, zjistí, čím vším jsou unikátní a proč jsou tak ceněné nejen mezi sběrateli. Odbornější zájemci rozšíří své vědomosti o ostatních tektitech a impaktech vesmírných těles na Zemi. Všem se pak jistě bude líbit výstava prvotřídních vzorků vltavínů z různých nalezišť a další interaktivní aplikace.

Muzeum se snaží naplnit vizi, kterou propagoval už geniální Komenský a která je dnes moderně nazývána jako  "edutainment", což znamená poznávání a vzdělávání zábavnou formou hry. Této myšlenky se drželi tvůrci expozice od  samého počátku a klenuté historické prostory, zejména pak podzemní patro objektu,  jsou dokonale využity k vytvoření tajemného a dobrodružného prostředí.

Otevřeno celoročně.

Zpět