Věž staré radnice

Věž staré radnice

Věž staré radnice nabízí jedinečné výhledy na historické jádro města i okolní krajinu. 

Stará radnice patří mezi nejvýznamnější objekty na třeboňském náměstí. Vznikla r. 1562 přestavbou dvou shořelých sousedních domů Vlachem Jakubem Cornbellem. S příspěním císaře Ferdinanda III. byla k radnici v r. 1638 přistavěna masivní, čtyřboká, 31 metrů vysoká čtyetážová věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou s lucernou. Věž od té doby tvořila druhou dominantu města. Roku 1742 bylo průčelí budovy ozdobeno freskami s rožmberským, schwarzenberským a městským znakem. Při přestavbě roku 1819 byl radniční dům zvýšen o druhé patro. Samotná věž v minulosti sloužila k ohlašování požárů a jiných nebezpečí, v současné době však nabízí jedinečné výhledy na historické jádro města i okolní krajinu. 

Přístupnost

celoročně dle otevírací doby

Vstupné

ano

Jak se tam dostanete

Stará radnice s věží stojí v historickém centru města na Masarykovo náměstí.

Vlakem: ze zastávky Třeboň lázně je docházková vzdálenost cca 10 minut

Busem: 10 minut pěšky z Autobusového nádraží Třeboň

Autem: zaparkujte na veřejných parkovištích (Za Hradeckou bránou, pod hrází rybníka Svět, parkoviště Dukelská). Uvedená parkoviště jsou do 15 minut chůze.

Doporučená délka návštěvy

cca 20 minut

Mají tu razítko?

ANO. Razítko je dostupné v informačním centru.

Doplňující informace

Nejkrásnější vyhlídky do zelené a modré krajiny a Třeboň jako na dlani vám ze svého ochozu nabídne 31 m vysoká čtyřboká radniční věž. Je symbolem a dominantou města už po staletí.