Keramika Maříž

Keramika Maříž

Nenechte si ujít malování na keramiku v malebné vesničce Maříž. Ve vesničce Maříž najdete nejen mnoho inspirativních míst k malování keramiky – venku na zahrádce pod slunečníky nebo uvnitř ve vychlazené zrekonstruované stodole, ale současně je zde k dispozici dětské hřiště s dřevěnými průlezkami a pískovištěm, krásná volně přístupná zahrada s trampolínou, restaurace s venkovní zahrádkou i stylovým posezením uvnitř s vybraným farmářským jídelníčkem a domácím pečivem z místní pece. 

Přístupnost

Dílny otevřeny celoročně, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle zvoleného výrobku, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Využít můžete místního parkoviště.

Doporučená délka návštěvy

Malování hrnku a menší keramiky trvá zhruba 1 hodinu, s větší keramikou strávíte podle náročnosti a píle 2-3 hodiny.

Doplňující informace

K dispozici dostanete keramiku namočenou v bílé glazuře, nejčastěji hrnek nebo plastiku zvířátka, talíř, konvici, mísu atd. (na výběr je na místě cca 80 druhů keramiky v různých tvarech), k tomu štětce, rydla, barvy, příp. zástěru a k ruce lektora, který vám vysvětlí, jak s keramikou pracovat, jaké jsou techniky malování, co použít za barvy apod. Malování na keramiku není složitá věc, jde víceméně o nápad a hraní si s barvičkami. Předem je také možné si na keramiku nakreslit obrázek tužkou, vyrýt rydlem tak zvaně na střep a poté vybarvit volné plochy. 

Z Maříže se můžete projít až k rakouským hranicím nebo do zrevitalizovaného Mařížského parku, případně do okolních lesů či k místním rybníkům. Atmosféra místa je pohodová a přímo vybízí k odpočinku.