Keramika Maříž

Keramika Maříž

Nenechte si ujít malování na keramiku v malebné vesničce Maříž. Přivezte si originální suvenýr z České Kanady!

Ve vesničce Maříž najdete nejen mnoho inspirativních míst k malování keramiky – venku na zahrádce pod slunečníky nebo uvnitř ve vychlazené zrekonstruované stodole, ale současně je zde k dispozici dětské hřiště s dřevěnými průlezkami a pískovištěm, krásná volně přístupná zahrada s trampolínou, restaurace s venkovní zahrádkou i stylovým posezením uvnitř s vybraným farmářským jídelníčkem a domácím pečivem z místní pece. 

K dispozici dostanete keramiku namočenou v bílé glazuře, nejčastěji hrnek nebo plastiku zvířátka, talíř, konvici, mísu atd. (na výběr je na místě cca 80 druhů keramiky v různých tvarech), k tomu štětce, rydla, barvy, příp. zástěru a k ruce lektora, který vám vysvětlí, jak s keramikou pracovat, jaké jsou techniky malování, co použít za barvy apod. Malování na keramiku není složitá věc, jde víceméně o nápad a hraní si s barvičkami. Předem je také možné si na keramiku nakreslit obrázek tužkou, vyrýt rydlem tak zvaně na střep a poté vybarvit volné plochy. Malování hrnku a menší keramiky trvá zhruba 1 hodinu, s větší keramikou strávíte podle náročnosti a píle 2-3 hodiny.

Z Maříže se můžete projít až k rakouským hranicím nebo do zrevitalizovaného Mařížského parku, případně do okolních lesů či k místním rybníkům. Atmosféra místa je pohodová a přímo vybízí k odpočinku.