Zvůle

Zvůle

Rybník Zvůle u stejnojmenné obce je oblíbeným místem ke koupání. 

Rybník nacházející se v uprostřed lesů České Kanady byl vystavěn v 16. století rodem Krajířů z Krajku (založen r. 1571). Rybník Zvůle a jeho okolí je jako stvořené pro relaxaci. Rozloha rybníka je 8 ha s maximální hloubkou 2,5 m. Dno rybníka je písčité a díky vysokému průtoku je voda v rybníce mimořádně čistá. Po obvodu rybníka najdete travnaté a písečné pláže, ideální pro kohokoli. 

Přístupnost

Rybník přístupný celoročně. Otevřeno od června do září.

Vstupné

Podle zvoleného ubytování, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Využít můžete místního parkoviště.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina/ delší pobyt s přespáním.

Doplňující informace

Na dně rybníka, stejně jako v blízkém okolí Zvůle a okolních lesích se nacházejí velké žulové kameny, typické pro oblast České Kanady. Někde najdete i skupiny balvanů, tzv. kamenná stáda, jejichž výška dosahuje až čtyři metry. Nejmohutnější a nejzajímavější kameny jsou u cesty ze Zvůle na směrem na Jitra (např. Ďáblův chléb) a dále severozápadně od Zvůle je celé seskupení kamenů zvané Stodůlky.

Přímo u rybníka je možné ubytování v Chatách Zvůle nabízející ubytování v chatkách, ve vlastních stanech i karavanech, i bohaté sportovní vyžití včetně půjčovny sportovního vybavení. Nechybí samozřejmě ani možnost občerstvení.

Okolí Zvůle je ideální pro turistické vycházky a výlety za přírodou i množstvím kulturních a historických památek. Okolím vede velké množství turistických a cyklistických tras procházejících lesy a loukami České Kanady.