Pivní stezka Toulavou

Devět regionálních pivovarů i restaurace, kde regionální piva čepují, propojuje Pivní stezka Toulavou.

Stačí přitom ochutnat 7 různých místních piv a získáte speciální půllitr pivní stezky. Abyste prokázali, že jste pivo ochutnali, budete k tomu potřebovat mapku Pivní stezka Toulavy, který si můžete vyzvednout ve všech zapojených pivovarech a restauracích, nebo na infocentrech. Do něj získáte za vypití piva (nebo nákup piva s sebou) samolepku.

Samolepku můžete získat v následujících restauracích a pivovarech. Je třeba však ochutnat 7 různých piv. V každém z míst také můžete předložit svých 6 získaných samolepek a získat tak půllitr jako suvenýr.

Pravidla pro Pivní stezku Toulavy

•    Do projektu je zapojeno 13 míst a 9 pivovarů.
•    Turista sbírá do brožury „Gastrozážitky a pivní stezka“ samolepky.
•    Každé zapojené místo dá jednomu turistovi samolepku piva, které čepuje, pokud si koupí a vypije alespoň jedno pivo. Jedna osoba má nárok pouze na jednu samolepku bez ohledu na to, kolik vypije piv.
•    Za 7 různých samolepek (7 různých piv) má turista nárok na půllitr Toulavy.
•    Půllitry jsou k dispozici přímo u zapojených míst
•    Pokud místo půllitry nemá (kdyby došly zásoby), půllitr mu dodá přímo Toulava. V takovém případě odevzdá turista vyplněnou brožuru a zanechá svou adresu a kontakt.
•    Na půllitry není právní nárok, pořadatel TOULAVA o.p.s. si vyhrazuje kdykoli změnit pravidla soutěže, nebo soutěž ukončit.

Zapojené pivovary

Pivovar Keras, Bechyně
Nový pivovar se otevřel v Bechyni v roce 2018. Vaří pivo z tradičních českých surovin a k dispozici je i restaurace s kapacitou 55 míst.

Písecká 376, Bechyně; pivovarkerasbechyne@seznam.cz, T: 720 522 622

Pivovar Transformátor, Hlavatce
Pivovárek vskutku rodinný, pivo dostanete přímo z chalupy pana Boháče. Nakopne vás Transformátor, Diktátor či Predátor. Zavolejte předem, zda můžete dorazit.

Hlavatce 9, Hlavatce; josef.bohac@seznam.cz, T: 602 155 084

Rodinný pivovar Obora
Pivovar je jihočeskou raritou. Majitelé si pěstují vlastní chmel. Pivovar najdete na statku rodiny Novákových, kde je příjemné posezení. Vezmou vás i na prohlídku.

Obora 4, Malšice; info@pivovarobora.cz, T: 608 271 605

Pivovar Pod Besedou a Muzeum pivovarnictví, Tábor
O tom, jak se pivo vařilo a vaří, se něco dovíte v Muzeu pivovarnictví. K tomu ochutnáte pivo Lichvice, které se v muzeu vyrábí a můžete si dopřát oběd v restauraci Beseda - muzeum je totiž ve starobylém
sklepení přímo pod ní.

Žižkovo náměstí 5, Tábor; beseda.restaurace@ssjs-tabor.cz, T: 604 670 476

Pivovar Soběslav
Od roku 1951, kdy se zde pivo naposledy vařilo, uplynulo 70 let a od léta 2021 se výroba obnovila v areálu společnosti Rašelina Soběslav, která je i vlastníkem tohoto pivovaru.

Na Pískách 488, Soběslav; novak.r@raselina.cz, T: 775 615 873

Pivovar Brandlínská Kuna, Brandlín
Založení domácího pivovaru předcházely 4 roky domovarnictví Lukáše Mládka, který v tomto tisíciletém řemeslu našel zálibu - vytvořil svou technologii, pomocí které tvoří pivní díla.

Brandlín 46, Tučapy; info@pivovarkuna.cz, T: 602 208 824

Pivovar Garage, Tábor
Klub Garage provozuje restauraci s nabídkou burgerů, grilovaných steaků a dalších jídel z grilu. Navíc si tu vaří své vlastní pivo - světlý ležák plzeňského typu, jedenáctku Garage.

Soběslavská 2090, Tábor; info@garagetabor.cz, T: 734 315 809

Pivovar Chotoviny
V Chotovinách se vyrábí pivo na zámku. Tam se sice turista nedostane, pochutnat si na pivu však může v nedalekém Hotelu Gold.

Na Nádvoří 1, Chotoviny; rozvoz@pivovarchotoviny.cz, T: 725 966 242

Pivovar Vítek z Prčice, Sedlec-Prčice
Vítek z Prčice není jen pivovar, kde se vaří pivo dle starých receptur, ale dobře se tu i najíte. Objevíte tu i Památník rodu Vítkovců, který právě odtud pochází.

Komenského 21, Sedlec-Prčice; T: 732 255 409

Pivovar Vysoký Chlumec - expozice
Expozice pivovarnictví u příležitosti výročí 555 let místní tradice vaření piva. Bohužel v roce 2021 zde došlo k uzavření a přerušení výroby piva, ale pro zachování odkazu tohoto řemesla byla vytvořena expozice pivovarnictví.

Vysoký Chlumec 14, Vysoký Chlumec; mestys@vysokychlumec.eu, T: 318 865 574