Pivovar Vítek z Prčice

Pivovar Vítek z Prčice

Pivovar a restaurace na památku všech větví rodu Vítkovců.

Pivovar a restaurace interiérem připomíná slavnou dobu Vítkovců (románská, gotická a renesanční). K vidění jsou ukázky z historie pivovarnictví, vinařství a stravování za Vítkovců, kdy bylo pivo nejoblíbenějším a také nejdostupnějším nápojem a skoro každý Vítkovský hrad měl svůj pivovar.

Vaří zde poctivé nefiltrované kvasnicové pivo. Většinou z moravského humnového sladu, žateckého chmele a kvalitní vody bez použití barvících nebo ochucených koncentrátů. Pivní nabídka mapuje rod Vítkovců, a proto jde hlavně o piva česká, bavorská, rakouská, nakouřená, pšeničná, medová a žitná. Stabilně vaří 15 druhů, z nichž jsou průměrně 4 druhy na čepu.

Kuchyně nabízí přehledný výběr z české klasiky. Dělí se na studené a teplé pochoutky k pivu, polévky, hotová jídla, maso pečené na grilu, saláty, poctivé poháry, palačinky a kávy.

V interiérových sekcích je možnost různých oslav, slavností, koupě upomínkových předmětů a prohlídek. Příjemné venkovní posezení s dostatkem míst pro cyklisty a motoristy.

Přístupnost

Vstupné

Prohlídky památníku, muzea a pivovaru. Prohlídku s průvodcem je nutné objednat předem na tel.: 603 508 195 / 732 255 409 nebo e-mailem, případně se domluvit na pokladně pivovaru.

Jak se tam dostanete

  • autem se dostanete na náměstí 7. května a odsud pěšky cca 450 metrů
  • na náměstí je také zastávka autobusu Sedlec-Prčice

Doplňující informace

Vyráběná piva: Vítek z Prčice 8° české světlé, Vítek z Prčice 10° české světlé, Vítek z Prčice 12° české světlé, Vítek z Prčice 12° české černé, Vítek z Prčice 13° bavorské polotmavé, Vítek z Prčice 13° bavorské extra světlé, Vítek z Prčice 16° bavorský Bock světlé, Vítek z Prčice 13° vídeňské červené, Vítek z Prčice 13° vídeňské světlé, Vítek z Prčice 11° žitné světlé, Vítek z Prčice 12° české pšeničné hnědé, Vítek z Prčice 12° bavorské pšeničné bílé, Vítek z Prčice 11° nakouřené světlé, Vítek z Prčice 12° Pale Ale světlé, Vítek z Prčice14° Medové světlé.

Kde ochutnat a nakoupit: Pivovar a restaurace Vítek z Prčice, Sedlec-Prčice

Zajímavosti v okolí: