Přidat do programu

Objevte kouzlo venkova v České Kanadě

  • Cyklistické Cyklistické
  • Školní výlety Školní výlety

Na doporučenou 28kilometrovou trasu se můžete vydat autem, na kole i pěšky. Výchozím bodem je vesnička Blato u Nové Bystřice, do které se můžete dopravit třeba i Jindřichohradeckou úzkokolejkou.

Tento výlet vás provede přírodním parkem Česká Kanada a přivede vás k zastavením s obvyklými i méně obvyklými domácími zvířaty a do bylinkové vesnice se zahrádkami plnými květin a plodů. Objevíte kouzlo života na venkově, propojení každodenních lidských činností s přírodou. Ochutnáte farmářské produkty a načerpáte přírodní energii. Některá zvířátka si budete moci i nakrmit a pohladit.

Domácí mini zoo Blato

V areálu penzionu Lada v malebné vesničce Blato najdete mini zoo s kozičkami, ovečkami, slepicemi a dalšími domácími zvířaty.

Bison Ranch Rožnov

Na své si zde přijdou jak děti, tak rodiče. Neopakovatelným zážitkem je výlet mezi bizony. Pro děti na ranči nechybí ani trampolína, prolézačka, nafukovací hrad či kuželky. Dospělí jistě ocení zajímavé menu a posezení ve stylové restauraci bude pro ně odpočinkem. 

Kozí farma Peníkov

Na rodinné ekologické farmě v Peníkově se zaměřují na chov koz, koní a ryb. Můžete zde ochutnat kozí sýry, tvaroh nebo mléko.

Domácí zoo Bejčklův mlýn

V areálu penzionu Bejčkův mlýn je domácí zoo, kde si můžete nakrmit ovce, kozy, oslíky, husy, pštrosy, kachny, slepice, bažanty i psy. 

Bylinková obec Mutišov

Místní obyvatelé se zapojili do zatraktivňování veřejného prostranství s využitím přírodního zahradničení. Veřejnosti přístupná bylinková obec má edukativní ráz a její upravené plochy jsou tematicky koncipovány a pojmenovány. U místních zemědělců je možno zakoupit farmářské produkty. 

 

Zpět