Přidat do programu

Bylinková obec Mutišov

Bylinková obec Mutišov vznikla jako první v Čechách v rámci projektu EU „Přírodní zahrady bez hranic“. Místní obyvatelé se zapojili do zatraktivňování veřejného prostranství s využitím přírodního zahradničení. Veřejnosti přístupná bylinková obec má edukativní ráz a její upravené plochy jsou tematicky koncipovány a pojmenovány.

Pro veřejnost je také přístupná soukromá Ukázková přírodní zahrada Bochníčkovi o rozloze 0,5 ha. V sezoně zde lze nakoupit sazenice bylin a výrobky z nich (masti, tinktury, bylinné soli), stejně jako přebytky ze zahrady, marmelády a šťávy. Mlsné jazýčky uspokojí Kryzanova farma, kde můžete zakoupit mléko, kravské sýry, a to nejen ty s bylinkami. Od dalších farmářů můžete zakoupit maso, škvarky, sádlo, vajíčka, med a další domácí produkty.

Do obce se dostanete pohodlně i vlakem, je to jedna zastávka ze Slavonic. Výlet do Mutišova je ideální pro rodiny s dětmi. Jak na návsi, tak v Ukázkové přírodní zahradě Bochníčkovi jsou herní prvky. Nemusíte pospíchat, v klidu si vychutnejte venkovskou klasiku Mutišova - klidné, neprůjezdné a bezpečné obce v malebné České Kanadě.

Pokud chcete mít zajištěn výklad raději se předem objednejte.

Kontakt: Jana Bochníčková, mob. 736 776 211, info@bochnickovi.cz

Zpět