Přidat do programu

Malenické okolí

  • Pěší turistika Pěší turistika

Fara Malenice

Na svahu pod kostelem sv. Jakuba a hřbitovem nazývaným také jako jihočeský Slavín se nachází bývalá fara se základy středověké tvrze. Nově zrekonstruovaný objekt nabízí unikátní farářovu tajnou komnatu - reálnou zážitkovou hru, stálou výstavu věnovanou významným osobnostem a další příležitostné kulturní akce.

Kaple svatého Václava

Se nachází na vršku Hůrka. Vede k ní asfaltová cesta směrem na Zálezly. Za všimnutí stojí kamenný viadukt z počátku 90.let 19.století – mistrovské dílo z kamene. Kaple je pseudorománská rotunda, nedávno opravená. Klidné místo s nádherným výhledem. Tip na občerstvení – hospůdka v Zálezlech. Musíte se vrátit zpět na hlavní cestu a vydat se směr Zálezly.

Farma Malenice

Dostanete se k ní hlavní cestou ze vsi. Nachází se v krásném potočním údolí a je zde k vidění kromě koní i krásný kout upravené přírody.  Po dohodě je možná i projížďka na koni. Více info na www.farmamalenice.cz. Necelý kilometr od farmy se nachází útulná osada Straňovice s opravenou kaplí a historickou zástavbou i štít výjezdu v duchu selského baroka.  Tip na občerstvení projedete vesničkou Straňovice na rozcestí doleva, poté po asfaltové – prašné cestě se dostanete do vesničky Úlehle, kde naleznete občerstvení v klubu u Lištičky (statek u kapličky).

Zpět