Lihovar Poněšice

Lihovar Poněšice

Rodinný lihovar naleznete v malebném prostředí Hlubocka

Rodinný lihovar Poněšice byl založen v roce 2002. Jeho vybudování v hospodářské části jihočeského stavení v malebné vesničce Poněšice (nedaleko Hluboké nad Vltavou) bylo uskutečněním snu jeho majitele. S blížícím se důchodem byla představa nadmíry volného času tak hrozivá, až se přeměnila v myšlenku zrodu lihovaru. Je pravda, že už několik let si majitel poněšického lihovaru na přebytek času stěžovat nemůže. Řada spokojených zákazníků a již vyhlášená kvalita poněšických destilátů a likérů naplňují jeho čas od pondělí do neděle.

V rodinném lihovaru Poněšice se vyrábí výhradně čisté ovocné destiláty a likéry. Líh v poněšických destilátech pochází z ovocného kvasu. Poněšická pálenka označená logem 3P - punc panenské přírody, je vysoce kvalitní ovocný destilát vyráběný bez přídavku potravinářského lihu, barviv a aromat. Je pro ni charakteristická jemná, vytříbená chuť, osobitá vůně ovoce pocházejícího převážně z jihočeského regionu.

Rodinný lihovar Poněšice disponuje vším potřebným pro výrobu kvalitního destilátu. Celý výrobní proces (od příjmu ovoce po výsledný produkt) je díky obrovskému nadšení pro techniku a preciznost majitele Lihovaru Poněšice plně mechanizovaný. Kolorit lihovaru na druhou stranu dokresluje nepostradatelnost lidské ruky – každá láhev, která z Lihovaru Poněšice vzejde, je ručně etiketována, okolkována a následně finálně očištěna.

Je tu k nalezení nejen moderní technologie, ale také odbornost, velké nadšení a nezbytná pečlivost. To vše garantuje vysokou jakost výrobku.

Jen ve skutečně poctivě vyrobeném destilátu lze nalézt přírodu takovou, jaká je. A především o to se v našem rodinném lihovaru snažíme.

Kromě sériově vyráběných produktů nabízíme svým zákazníkům - ať již jednotlivcům či firmám - dárková balení, originální láhve z foukaného skla a gravírování lahví.