Hravé peklo v Bernarticích

Hravé peklo v Bernarticích

V prostorách bývalé Husovy kaple se děti potkají s čerty a dalšími pohádkovými bytostmi.

Přístupnost

Celoročně, dle aktuální otevírací doby.

Vstupné

Ano, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Parkování u obecní knihovny.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Doplňující informace

Hravé peklo vzniklo jako galerie, která se nachází na trase Písek-Tábor v obci Bernartice. Městys Bernartice v jižních Čechách je křižovatkou mezi městy Písek, Tábor, Týn nad Vltavou, Milevsko a Bechyně. V Bernarticích najdete restaurace, bufet i zmrzlinu. Do Hravého pekla se dostanete autem, na kole i pěšky ze všech měst. Galerie Hravé peklo je umístěna v budově Husovy kaple a tím je jedinečná nejen v ČR, ale i na celém světě. Kaple pochází z roku 1926 a od doby výstavby je původní. Opravena byla pouze střecha. Uvnitř kaple byla instalována expozice pekla, která byla později rozšířena o nejznámější pohádky. Peklo můžete navštívit po celý rok. Kdy a kam už víte.

Uvnitř Vás čeká pekelná recepce s věznicí na zlobivé rodiče, kam mohou děti rodiče zaparkovat a užít si výlet do pekla samy. Součástí recepce je i muzejní expozice věnovaná špičkářství v Bernarticích. Špičkářství jako obor soustružnictví bylo v Čechách zavedeno právě v Bernarticích. Špičky a součástky dýmek se vyvážely do celého světa. Z recepce vstoupíte do tajemných pekelných chodeb a ani neuvěříte, že nejste s dětmi v jeskyni. Temné peklo procházejí rodiče s dětmi sami a je uděláno tak, že si v něm mohou děti hrát. Vyzkoušejí váhu, knihu hříchů, bouřkostroj a další věci. V pekle jsou čerti ryze české povahy, čerty typu krampus u nás nečekejte. Figury jsou inspirovány nejznámějšími pohádkami. I když s čerty nejsou žerty, v Hravém pekle se děti pobaví. Nedílnou součástí pekla je i replika Ďáblovy bible a jediná nalezená lebka čerta na světě.

Po adrenalinovém zážitku z pekla se děti s rodiči dostanou do dalšího patra, kde je ve zvonici umístěna Satanova hvězdárna. Zde je možno nahlédnout do pekelného dalekohledu. Ze zvonice vede cesta do pohádky, lépe řečeno do pohádkového světa. V krásném prostředí děti i rodiče objeví devatero pohádek a jeden horor. Drákula z Nosferattu si ve dne klidně spí v odkrytém hrobě. Baba Jaga na lopatě jezdí sem a tam a vlk, který snědl babičku, čeká v posteli. Prostoru dominuje umělá skála s jeskyní, ve které bydlí tříhlavý drak. Nad celým prostorem bdí šestimetrový obr. Vodní svět se zlatou rybkou hlídá vodník. U zříceného hradu svůj poklad v truhle střeží loupežník. Všechny postavy v pekle i v pohádkách jsou v životních velikostech a jejich tváře a pohledy mají své vlastní duše. Překvapeni budou i dospělí.

Rozhodnete-li se navštívit Hravé peklo Bernartice, ať už přijdete pěšky nebo přijedete na kole, či jiným dopravním prostředkem, zažijete jedinečný adrenalinový zážitek plný zábavy. Když nevíte, kam v jižních Čechách, utečte z nudy do pekla a pohádek. Omlouváme se předem hendikepovaným návštěvníkům, ale peklo není bezbariérové. Pro turisty, návštěvníky i cestovatele máme připravené originální turistické razítko i samolepky, které jim rádi dáme do jejich turistických knížek, památníků a podobně.