Přidat do programu

Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo je jediné profesionální čtyřsouborové divadlo na jihu Čech. V Českých Budějovicích má již 100 letou tradici.
Během zimního počasí divadlo je možné si vybrat ze všech čtyř samostatně působících uměleckých souborů - činohru, operu, balet a Malé divadlo. V jejich čele stojí Lukáš Slavický (balet), Martina Schlegelová (činohra), Petr Hašek (Malé divadlo) a Tomáš Ondřej Pilař (opera). Na jaře roku 2015 vzniklo v Jihočeském divadle nové kreativní a edukační centrum Ateliér 3D. Zakladatelkou tohoto centra byla režisérka, choreografka a pedagožka Veronika Poldauf Riedlbauchová. Současným ředitelem divadla je MgA. Lukáš Průdek. Pod jihočeské divadlo patří  i otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Jihočeská scéna se v posledních letech snaží vymanit z mezí tradičního a jednoduchého divadla předkládáním her složitější tematiky (zejména sociálních problémů), čímž vzniká nová umělecky náročnější repertoárová koncepce, která plní funkci nejen kulturně zábavnou, ale i vzdělávací a socializační.

 

Zpět