Ferrata Havranka

Ferrata Havranka

Ferrata Havranka se nachází na skalním útvaru Havraní skála na pravém břehu Vltavy jen pár minut chůze z centra Českého Krumlova. Zpřístupněny jsou trasy s obtížností B a C.

Trasa obtížnosti B

  • Délka: 40 metrů
  • Určena dětem a úplným začátečníkům

Trasa obtížnosti C

  • Délka: 110 metrů, součástí je lanový most o délce 27 metrů
  • Doba výstupu: cca 30 min

Pro koho je ferrata vhodná:
Lezení na ferratě je jen pro ferratisty vybavené řádným ferratovým vybavením. Nezkušení lezci mohou na ferratu pouze v doprovodu zkušeného ferratisty, který za ně ovšem nese po dobu lezení osobní odpovědnost. Osoby mladší 15 let bez doprovodu dospělé osoby mají na ferratu zákaz vstupu. Ferrata zahrnuje úseky, které mohou být pro osoby do 15 let a nezkušené jedince rizikové.

Povinné vybavení:
Povinné vybavení na ferratu se skládá z horolezecké helmy, sedícího úvazku (ferratového sedáku), prsního úvazku, ploché nesešité smyce, ferratové brzdy. Doporučují se rukavice, odsedávací smyce a hlavně kvalitní pevná obuv. V případě, že ferratové vybavení nemáte, můžete využít na levém břehu půjčovnu Surfsport.

Půjčovna vybavení:
Půjčovna Surfsport se nachází přes řeku Vltavu hned naproti ferratě a je zde možnost zapůjčit si jak kompletní ferratové vybavení, tak i jeho části. Ceny jsou dány ceníkem půjčovny. V mimosezóně je možno domluvit se telefonicky.

Přístupnost

jaro - podzim

Jak se tam dostanete

Ferrata Havranka se nachází v blízkosti centra Český Krumlov a dostanete se k ní autem, pěšky, na kole i na lodi. Pokud přijíždíte autem, nejbližší parkoviště je P2 Parkoviště pod poštou.

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny

Mají tu razítko?

ne

Doplňující informace

Ferrata s instruktorem:
Pokud s ferratovým lezením začínáte, můžete si objednat instruktora, který s vámi cestu projde a naučí vás správné návyky bezpečného lezení. Instruktor lezení je k dispozici po předchozí telefonické či e-mailové dohodě. Kontakt: Hana Benešová, horská průvodkyně UIMLA, tel. 724 510 310, info@zivothorskepruvodkyne.cz