Muzeum Lega Tábor

Muzeum Lega Tábor

V muzeu jsou k vidění stovky originálních modelů z celého světa.

Přístupnost

Dle aktuální otevírací doby. 

Vstupné

Ano, de aktuálního ceníku. 

Jak se tam dostanete

Parkoviště pro osobní automobily v blízkosti. 

Doporučená délka návštěvy

1 hodina

Doplňující informace

Expozice je tematicky dělena, např. LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas aj.  K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky. Při vlastní prohlídce máte možnost shlédnout i příběh o celé historii a vzniku LEGO kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu LEGO kostiček.

Muzeum se nachází v historickém jádru města Tábor. Celá expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí. V historické budově na ploše více jak 200m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO ze sbírky jedné sběratelky.

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge,  Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnout i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 tisíc lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Další zajímavou stavbou je kopie táborské restaurace Střelnice v měřítku 1:50, postavené z více jak 100 tisíc LEGO kostiček.

Mezi nejstarší exponáty se řadí originály dřevěných hraček ze 40. a 50. let minulého století nebo lisované plastové hračky z 50. let. Expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity.

Po vlastní prohlídce je dětem (i dospělým) k dispozici dětský koutek, kde si můžete „pohrát“ s LEGO kostičkami.

Návštěvu muzea je možné zakončit nákupem v prodejně, kde jsou nabízeny LEGO stavebnice, ne zcela běžně prodejné v obchodních sítích ČR.

Víte, že...

…V muzeu jsou k vidění stovky originálních modelů z celého světa, na jejich stavbu bylo použito přes milión LEGO kostiček. Nejen děti, ale i dospělé zaujmou originální a propracované modely kategorie Technic, které je možné za použití dálkových ovládání i vyzkoušet?