ZOO Hluboká

ZOO Hluboká

V jihočeské zoologické zahradě naleznete svět zvířat jako na dlani. V současné době zde na  4,5 ha plochy nalezlo svůj domov okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. Do ZOO můžete přijet i lodí po Munickém rybníku.

Přístupnost

celoročně dle otevírací doby

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete

K Zoo se lze dostat autem, které lze zaparkovat na vyhrazené parkoviště pro návštěvníky. Z Hluboké nad Vltavou je možnost využít přívoz od parku u kruhového objezdu nebo přibližně 3 km pěšky po hrázi Munického rybníku.

Doporučená délka návštěvy

3 hodiny

Doplňující informace

V zoo je možnost krmit některá zvířata a vstoupit do výběhu mezi kozy. V areálu se nachází restaurace s dětským hřištěm.

Zoo se v souladu s tradicí i nadále věnuje především chovu zvířat pocházejících z Evropy a z mírného klimatu Asie a zejména druhů žijících v přírodě České republiky. Nechybí ale ani menší expozice představující faunu i flóru Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky. Pozorujte tedy dovádivé vydry říční, pestrobarevné vodní ptactvo i majestátního tygra ussurijského, setkejte se s malým mravencem zrnojedem i mohutným losem evropským.

Víte, že...

…Zoologická zahrada původně vznikla jako součást muzea v sousedním loveckém zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga?