Novohradská kovárna

Novohradská kovárna

Místo stálé expozice s možnosti vyzkoušet si jednoduché úkony práce kováře

Kovárna, která je poprvé zmiňována r. 1719 fungovala až do r. 1879. Později byl objekt užíván především k bydlení. V letech 2001-2002 prošla kovárna rekonstrukcí a v současné době je přístupná veřejnosti. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout expozici kovářského řemesla a zemědělského nářadí. K vidění je celá kovárna, výstavka věnovaná kovářství, sbírka tradičních kovaných výrobků a při příležitosti velikonočních a vánočních akcí i interiér obytných částí. Příležitostně se v kovárně pořádají i ukázky tradiční kovářské práce. Mimo letní sezónu se zde pravidelně konají akce pro veřejnost jako vánoční a velikonoční kování a různá kovářská setkání.

Přístupnost: V období červen – srpen  

Vstupné: Informace o vstupném najdete na www.kicnovehrady.cz   

Jak se tam dostanete: Kovárna se nachází na cestě z novohradského náměstí na hrad. Zaparkovat lze na náměstí nebo na odstavném parkovišti u hotelu Máj. Z tohoto parkoviště je to cca 300 metrů ke kovárně

Doporučená délka návštěvy: minimálně 1 hodiny

Doplňující informace:

Příležitostně se v kovárně pořádají i ukázky tradiční kovářské práce. Mimo letní sezónu se zde pravidelně konají akce pro veřejnost jako vánoční a velikonoční kování a různá kovářská setkání.

Víte, že...

Město Nové Hrady, kde se kovárna nachází, patří mezi města s nejvyšší koncentrací historických památek na jednoho obyvatele. Kromě kovárny lze ve městě navštívit Státní hrad Nové Hrady, hrobku rodu Buquoyů, Novohradské muzeum, včetně Skanzenu železné opony, zámecký park a nedaleké Terčino údolí.