Pivovar Strakonice 1649

Pivovar Strakonice 1649

Prohlídka pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného piva natočeného přímo z ležáckých tanků.

Počátky strakonického piva se datují od roku 1308, i když vařit se začalo zřejmě již dříve. Várečné právo za poplatek do královské pokladny ale obyvatelé získali oficiálně až 8. prosince 1367 listinou Bavora IV.

Doporučujeme posezení v pivovarské "degustovně". 
Pivovar vyrábí výhradně nepasterované pivo. Výstav se pohybuje okolo 63000 hl prodaného piva za rok. V sortimentu jsou žádané druhy piv, k nimž patří světlé výčepní pivo Švanda, světlý ležák Dudák 11%, Dudák Premium, Otavský zlatý, Král Šumavy a polotmavý ležák Klostermann. Další oblíbenou značkou je nefiltrovaný světlý ležák Sklepák 11%. V letních měsících si zákazníci můžou pochutnat na míchaném nápoji s příchutí grepu - Zlaťák. Strakonická piva jsou vysoce hodnocena na degustačních soutěžích. Strakonické pivo se v r. 2016 umístilo opět na bedně! Znovu se podařilo obsadit medailovou pozici na žatecké Dočesné, degustační soutěži s účastí 25 pivovarů. Klostermann se umístil na skvělém 3. místě v kategorii polotmavých piv.

 

 

Přístupnost

Prohlídky je nutné objednat předem. 
Konají se v pracovních dnech od 14 hodin pro skupinu min. 6 osob.
Doba prohlídky je 80 minut. Cena 100,- Kč za jednu osobu. Každý účastník dostane dárek - 1,5l pet lahev nefiltrovaného piva SKLEPÁK. 

Vstupné

100 CZK

Jak se tam dostanete

Do Strakonic pohodlně vlakem, autobusem.

Doporučená délka návštěvy

1 a více hodin

Mají tu razítko?

Ano

Doplňující informace

Přímo naproti pivovaru se nachází hrad Strakonice s nejnovějším muzeem v Česku.

Víte, že...

Pivovar změnil své jméno. Původně Nektar, pak Dudák a nyní Pivovar Strakonice 1649