Písecko-Blatensko

Pojďte s námi poznávat Písecko - Blatensko!
Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje, turistická oblast, která je jako stvořená k výletům za poznáním, zábavou a toulkami neporušenou přírodou. Najdete jej na půli cesty mezi Prahou a Českým Krumlovem. Ideální příležitost se na cestě na chvíli zastavit.
Při troše hledání si každý najde to své. Významné historické památky i drobnou sakrální architekturu kapliček, křížů a božích muk. Velká centra i malé vesničky. Technické památky i čistou přírodu. Bohatou nabídku kulturních a společenských akcí i tichá zákoutí, ve kterých se alespoň na chvíli může schovat před shonem dnešního světa.
Jako mozaika, ze které si každý pro sebe skládá to, co ho nejvíc zajímá, je i samotná krajina Písecka - Blatenska. Od rovin a mokřadů s rybníky, přes zalesněné kopce, až k divokým kaňonům potoků a řek, které se nakonec slévají v mohutnou plochu Orlické přehrady.
Pěšky, na kole, autem, vlakem nebo lodí. Inspirujte se.

V roce 2018 se ke stávající turistické oblasti Písecka připojily i obce Blatenska. Proto od roku 2018 používá turistická oblast název Písecko - Blatensko.