20 tipů na školní výlety na Budějovicku

Chystáte školní výlet? Máme pro vás celou řadu skvělých tipů, kam se třídou vyrazit na Budějovicku v jižních Čechách. Tuhle školní výpravu si užijete, ať už se na výlet vydáte se základkou nebo se středoškoláky. V okolí Českých Budějovic si ten správný zážitek vybere každý.

Edukační programy

Hledáte dobře připravený edukační program, který perfektně zapadne do vašich školních osnov? Vybrali jsme pro vás instituce, které mají nachystáno přesně to, co hledáte. Stačí se objednat a vyrazit načerpat informace hravou formou. 

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Jihočeské zemědělské muzeum Netěchovice
Přírodovědné muzeum Semenec

Za poznáním se základní školou

Vydejte se na výlet plný poznání a objevů! Zapomeňte na nudné biflování učiva v lavicích. Na místech z našeho seznamu objeví žáci ze základky spoustu zajímavostí a hravou formou načerpají nové informace z různých oblastí. Na Budějovicku na ně čeká hromada interaktivních expozic, kde si na vlastní kůži vyzkouší, jak věci fungují. Příroda, vesmír, historie, věda nebo technika. Od každého máme něco! A aby se neřeklo, tak jsme přihodili ještě trochu sportu, zábavy a nějakou tu kulturu. Tak jaký výlet si naplánujete?

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
ZOO Hluboká

Turistické cíle

ZOO Hluboká
Sportovně relaxační areál Hluboká
Malé divadlo

Turistické cíle

Malé divadlo
Zámek Hluboká nad Vltavou
Muzeum Ohrada

Turistické cíle

Muzeum Ohrada
Přírodovědné muzeum Semenec
Jihočeské zemědělské muzeum Netěchovice
Plavby v Českých Budějovicích

Výprava se středoškoláky

Sportovní aktivity, lehká dávka adrenalinu a hlavně stmelení celé party. Vybrali jsme tipy na školní výlety, které jsou jako stvořené pro středoškoláky. Ať už vyrazíte na pěší výlet, plavbu lodí po Vltavě, prolezete zajištěnou ferratu nad řekou, nebo s instruktorem projedete peřeje ve vodáckém areálu, odnesete si zážitky, na které budete vzpomínat ještě na školních srazech. Pokud budete chtít, máme také špetku edukace. Tak mrkněte na seznam tipů a vyberte ten nejlepší zážitek pro vaší třídní partu.

Ferrata Hluboká

Turistické cíle

Ferrata Hluboká
Z Hluboké na Karlův hrádek
Mlýn Hněvkovice - muzeum a řemeslná dílna
Sportovně relaxační areál Hluboká

Potřebujete poradit?

Nevíte si rady se školním výletem a jeho rezervací? Rádi vám pomůžeme. Neváhejte kontaktovat našeho zkušeného koordinátora:

Alena Šimková +420 728 663 519, simkova@cb-hl.cz