Turistická oblast
Český Krumlov Region

Český Krumlov je rozlohou sice malé, ale svým významem velké město. Zasazeno do údolí řeky Vltavy na úpatí Blanského lesa dává vyniknout kráse a impozantnosti majestátního hradu a zámku.

Top v destinaci

Turistické cíle

Státní hrad a zámek Český Krumlov
Egon Schiele Art Centrum

Turistické cíle

Egon Schiele Art Centrum
Klášterní muzeum

Turistické cíle

Klášterní muzeum
Koloběžky Kleť

Turistické cíle

Koloběžky Kleť
Synagoga v Českém Krumlově
Státní hrad a zámek Český Krumlov
Museum Fotoateliér Seidel
Port 1560 / nově otevřeno
Synagoga v Českém Krumlově

Tipy na výlet

O turistické oblasti

Český Krumlov Region

Český Krumlov Region

Český Krumlov Region patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony České republiky a nabízí širokou škálu zajímavostí od přírodních krás přes oblíbené možnosti vodáctví na řece Vltavě až po řadu nádherných stavebních památek.

Zatímco v Českém Krumlově si dosyta užijete historie a renesanční atmosféry, okolí nabízí nespočet možností pro výlety, pěší turistiku, cyklistiku, vodní sporty či třeba hraní golfu nebo rybaření. Ukrývá však i architektonické a umělecké pamětihodnosti - zbytky keltských sídlišť, zříceniny, hrady, zámky, kláštery, kostely. To vše a mnohem více můžete vidět při putování českokrumlovským regionem.

Turistická oblast Český Krumlov Region zahrnuje následující města a obce: Český Krumlov, Bohdalovice, Brloh, Dolní Třebonín, Holubov, Chlumec, Chvalšiny, Křemže, Ktiš, Malšín, Srnín, Světlík, Větřní, Kájov, Zlatá Koruna a Zubčice.

Nejznámější turistické cíle oblasti i blízkého okolí 

Český Krumlov. Malebné městečko s 13.000 obyvateli naleznete přibližně 22 km od Českých Budějovic. Jedinečná atmosféra města a rozsáhlý komplex památek vytvořili z Krumlova jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst v České republice. Křivolaké uličky, romantická zákoutí, sgrafitové fasády měšťanských domů, hospůdky, kavárny, středověké krčmy, neporušená příroda všude kolem – to vše je Český Krumlov.

Zlatá Koruna (8 km severovýchodně od Českého Krumlova). Bývalý klášter ve Zlaté Koruně je dodnes jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Stačí jen trocha fantazie k tomu, abyste si učinili představu o životě cisterciáckých mnichů před mnoha staletími.

Kleť (9 km severně). Na dovolené v Českém Krumlově byste rozhodně neměli minout nedalekou horu Kleť a zde navštívit nejstarší rozhlednu v Čechách. Ta vás při příznivém počasí odmění pohledem na úžasné panorama Alp.

Boletice (9 km západně). Přímo z centra Českého Krumlova se po nově vybudované cyklostezce můžete vypravit směrem k vojenskému prostoru Boletice. Jde o poměrně rozsáhlou oblast se zachovalou přírodou, z památek lze vyzdvihnout kostel sv. Mikuláše. Tato původně románská stavba z 2. poloviny 12. století s pozdně gotickou úpravou z konce 15. století je považována za nejstarší sakrální památku jižních Čech.

Dívčí Kámen (11 km severovýchodně). Ztělesněnou romantikou jsou zbytky hradu Dívčí Kámen – největší středověké zříceniny u nás – na vysokém skalnatém ostrohu nad soutokem Vltavy a Křemežského potoka. Postaven byl v letech 1350-1360, ale v roce 1506 už ho rožmberské panstvo ho opustilo a dále neudržovalo.