Kam na kole na Budějovicku

Rovinatá krajina Budějovické pánve je jako stvořená pro cyklistiku a výlety na kole, ale najdou se zde také trasy, kde budete muset vyšlápnout nejeden kopeček. Ať už vyrážíte s dětmi, najíždíte kilometry, nebo jste pohodáři na elektrokolech, Budějovicko nabízí řadu možností, jak se v sedle zabavit. Hravě si tak naplánujete půldenní výlet na kole, stejně jako cyklistickou dovolenou. To vše s atraktivní přírodou jižních Čech, historickými památkami a řadou oblíbených míst, na které po cestě narazíte. Přilby nasadit, šlápneme do pedálů!

Cyklotrasy a cyklostezky

Budějovicko je protkáno sítí cyklotras, ale také cyklostezek. Cyklovýlet si tak můžete naplánovat s tématickým zaměřením a vydat se třeba po filmových místech, za památkami, nebo do krajiny blat a rybníků. Podél řeky Vltavy prochází dálková trasa EuroVelo 7 nazývaná také Středoevropská nebo Sluneční trasa. Začíná za severním polárním kruhem a končí ve Středomoří, ale tady na Budějovicku na ní objevíte třeba Zámek Hluboká, historické centrum Českých Budějovic nebo město Týn nad Vltavou.

Kam vyrazit s elektrokolem

Elektrokola se stala neodmyslitelnou součástí cykloturistiky. Pokud nejste úplní sportovci, snadno na nich zvládnete celodenní výlet bez větší námahy. Pro aktivní cyklisty zase otvírají vzdálenější cíle a dlouhé trasy v sedle. Ať už na Budějovicko přijedete se svým vlastním elektrokolem, nebo si ho budete chtít půjčit na místě, rozhodně se vám bude hodit tento kompletní přehled půjčoven a dobíjecích míst.