Český Krumlov region

Českokrumlovsko patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony České republiky. Nabízí širokou škálu turistických zajímavostí od přírodních krás přes oblíbené možnosti vodáctví na řece Vltavě až po řadu nádherných stavebních památek.

Nejznámějším a nejpůsobivějším klenotem této oblasti je však zcela právem Město Český Krumlov. Patří mezi první tři česká města, která se ocitla na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Český Krumlov je...

město kulturního dědictví - 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v Česku a nejstarší barokní divadlo na světě. To vše zapsané na seznamu památek UNESCO.

město umění a kultury - Egon Schiele Art Centrum, Kláštery Český Krumlov, muzea a galerie, četné obchůdky s uměleckými předměty, hudební a divadelní festivaly, otáčivé hlediště v zámecké zahradě.

město zážitků - historické slavnosti, workshopy a dílny s lokálními umělci a řemeslníky, jízda na voru po řece Vltavě, noční prohlídky města, ochutnávka piva v místním pivovaru, kulinářské speciality v místních podnicích.

město odpočinku – parky a zahrady pro krátké i delší procházky, stylové hotely a apartmány všech kategorií v historických i moderních prostorách se zázemím pro odpočinek, wellness a regeneraci.

město v krásné přírodě - kopcovitá krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, hraní golfu, rafting a vodní putování na Vltavě, v blízkosti rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, CHKO Blanský les a Národní park Šumava.