Turistická oblast
Budějovicko

Oblast protíná řeka Vltava. Najdeme zde historické městské útvary, moderní infrastruktury, rovinaté cyklostezky, staleté rybniční kaskády, lesní obory i skalní soutěsky. Budějovicko je ideálním výchozím místem pro objevování jižních Čech.

Top v destinaci

Turistické cíle

Sportovně relaxační areál Hluboká
Alšova jihočeská galerie
Ferrata Hluboká

Turistické cíle

Ferrata Hluboká
ZOO Hluboká

Turistické cíle

ZOO Hluboká
Zámek Hluboká nad Vltavou
Plavby v Českých Budějovicích
Vltavotýnské podzemní chodby
Vodárenská věž České Budějovice

Tipy na výlet

O turistické oblasti

Budějovicko

Turistická oblast Budějovicko se rozkládá na území 650 km2 mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou, Lišovem a Týnem nad Vltavou. Oblast protíná řeka Vltava. Najdeme zde historické městské útvary, moderní infrastruktury, rovinaté cyklostezky, staleté rybniční kaskády, lesní obory i skalní soutěsky.

To je jen stručný výčet mnoha podob krajiny plné kulturních i přírodních krás. Oblast pulzuje bohatým kulturním i sportovním životem.

Destinační společnost koordinuje poskytovatele služeb cestovního ruchu na daném území za podpory Jihočeského kraje, města České Budějovice a města Hluboká nad Vltavou. Cílem je efektivnější řízení turismu v regionu.

Mezi nejvýznamnější turistické cíle oblasti patří centrum města České Budějovice, Státní zámek Hluboká, Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou a Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru. Celá oblast je propojená sítí cyklotras, které návštěvníky zavedou do klidných částí regionu za poznáním místních zajímavostí. Pestrou nabídku sportovních aktivit či adrenalinových zážitků doplňuje splavnost řeky Vltavy.

Součástí turistické oblasti jsou tato partnerská města a obce: Adamov, Bečice, Borek, Čenkov u Bechyně, České Budějovice, Dobrá Voda u Českých Budějovic, Dobšice, Dolní Bukovsko, Dražíč, Dubičné, Hartmanice, Hlincová Hora, Hluboká nad Vltavou, Horní Kněžeklady, Hosín, Hosty, Hrdějovice, Hůry, Hvozdec, Chotýčany, Chrášťany, Jivno, Libín, Libníč, Lišov, Modrá Hůrka, Rudolfov, Ševětín, Štěpánovice, Temelín, Týn nad Vltavou, Úsilné, Vitín, Vráto, Všemyslice, Zvíkov a Žimutice a nově i lokality z oblasti Podkletí jako například Holašovice, Boršov, Planá, Pištín, Zliv.