33 pěších výletů a 3 dálkové pěší trasy

Jižní Čechy jsou pro pěší turistiku jako stvořené. Dálkové pěší trasy, pěší výlety, stezky, soubory pěších tras či cesty za “keškami”… všeho tu máme dost.  Přehled všech pěších tras pak hledejte tady.

Dálkové pěší trasy

Věděli jste, že v jižních Čechách máme tři dálkové pěší trasy? Můžete na nich strávit několik dní (což doporučujeme)… nebo si vybrat pouze určité úseky, které zvládnete i za pár hodin. Novinkou roku 2022 je Stezka Českou Kanadou. První stezka Toulavy - Stezka údolím Lužnice je první česká pěší trasa, která se ocitla na seznamu nejlepších stezek Evropy Leading Quality Trails Best of Europe. No a Zlatá stezka je zaručenou klasikou, která vás rozhodně nezklame.

Zlatá stezka

Tipy na výlet

Zlatá stezka
Stezka Českou Kanadou

Soubor 33 pěších tras (1-11)

Fritschova stezka, první tři vrcholy Novohradských hor, po stopách posledního šumavského medvěda, stezka údolím Lužnice Toulavou a další.

Soubor 33 pěších tras (12-22)

Přechod Slepičích hor, okolím Kadovského viklanu, romantickou stezkou kolem Borotína, z renesančních Slavonic do hlubokých lesů České Kanady a další…

Vimperský okruh

Tipy na výlet

Vimperský okruh
Po modré na Knížecí stolec
Přechod Slepičích hor
Vitorazskem až k Chlumského zámku
Budějovickem z Lišova na Hlubokou
Okolím Kadovského viklanu
Přes horu Kleť a dvě rozhledny do Zlaté Koruny
Sedláčkova stezka

Tipy na výlet

Sedláčkova stezka
Budějovickem u hornického města

Soubor 33 pěších tras (23-33)

Po stopách pašeráků Novohradských hor, po stopách selského baroka, na Kleť v každém ročním období, Alšova stezka a další.

Za růžemi a barokem kolem Blatné
Výšlap na Kleť v každém ročním období
Po stopách pašeráků Novohradských hor
Procházka s dudákem
Po stopách selského baroka
Alšova stezka

Tipy na výlet

Alšova stezka

Naučné stezky

Šumavsko pro tuláky

Nenechte si ujít 20 tras šumavskou přírodou a navíc Stezku krále Šumavy. U každé trasy najdete podrobnou mapu, tipy na ubytování, stravování, speciální okruhy pro děti a nejbližší informační centrum v okolí. Dozvíte se o přírodních úkazech, historii hradů, zámků, kaplí či obcí a dalších zajímavostech. Celkový soubor pěších tras zde.