Míša Tomešová

Známá česká herečka a zpěvačka Míša Tomešová k nám zavítala se svými syny Kristiánem a Jonášem, se svou kamarádkou a jejími dvěma holčičkami. Jižní Čechy má podle vlastních slov navždy přirostlé k srdci a má je spojené s naprostou pohodou a obrovským množstvím zážitků. Každé léto jezdí za příbuznými do vesničky u Jindřichova Hradce a díky projektu 6x5 objevila nová místa… a jak se jí u nás líbilo? Asi nějak takhle… “Nač jezdit na druhej konec planety, když jižní Čechy mají vše, po čem člověk touží." Na Jižní Čechy očima Míši můžeš kouknout tady.

1. a 2. den

První den se Míša s kamarádkou a dětmi ubytovaly v novém apartmánu Residence Mariánská, aby mohly hned druhý den ráno vyrazit do krajiny dvojího nebe (ano, na Třeboňsko), kde navštívily Dům Štěpánka Netolického s interaktivní expozicí rybníkářství a výstavou… a do plavek!, poobědvaly v restauraci Šupina a Šupinka, projely se vláčkem Třeboňáčkem a celý program zakončily v objektu Třeboň 105 s výstavou Elišky Podzimkové. Kdyby zbyla ještě chvilka času, zavítaly by i do Domu přírody Třeboňska, který moc doporučujeme! :) Chtěli byste taky program na jeden den v Třeboni? Máte ho mít

Dům Štěpánka Netolického
Vláček Třeboňáček

Turistické cíle

Vláček Třeboňáček
Třeboň 105

Turistické cíle

Třeboň 105
Dům přírody Třeboňska

3. den

Třetí den se holky s dětmi vydaly lodí z Hluboké nad Vltavou přes Munický rybník do ZOO Hluboká, kde společně nakrmily surikaty a poobědvaly v místní restauraci. Nakoukly i do Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada a vydováděly se ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká. No a večeři si všichni vychutnaly ve Žluté ponorce v Budějcích. Tip na výlet na jeden den na Hluboké pro vás máme tady.

ZOO Hluboká

Turistické cíle

ZOO Hluboká
Muzeum Ohrada

Turistické cíle

Muzeum Ohrada
Sportovně relaxační areál Hluboká

4. a 5. den

Čtvrtý den tahle parta opustila ubytování v Residenci Mariánská v Českých Budějovicích a vydala se prozkoumávat Českou Kanadu, konkrétně největší habrové bludiště ve střední Evropě. Míša má v jižních Čechách rodinu, kterou všichni společně navštívily a odtud to bylo už jen kousek do ubytování Veverčí dvůr. No a poslední den návštěvy si vychutnaly božskou snídani ve svém ubytování a frčely zase o kus dál… Hned vedle ubytování je zážitkový areál Léto v kukuřici, ale počasí návštěvě nepřálo… tak snad příště! :)

Léto v kukuřici - Roseč

2ontheway

Luci, Tom, Izí a Tobi jsou mladá, akční rodinka, která celoročně cestuje po celém světě. Přes sociální sítě sdílí společnou cestu životem a zajímavými místy. Tomáš pochází z Tábora, takže jihočeské kořeny nezapřou. Rádi ale navštívili i další místa na jihu Čech a objevili tak další možnosti pro trávení společných chvilek. Pobyt si u nás o jeden den dokonce prodloužili, aby stihli ještě více zážitků. Na jižní Čechy očima 2ontheway koukni tady.

1. den

Počasí téhle rodince sice moc nepřálo, ale i tak si to tu moc užívali! První den se na cestě do Českých Budějovic stavili na zámku Hluboká a zasportovali si ve Sportovně relaxačním areálu. Pro takové upršené dny, jako byl tento, doporučujeme při cestování s dětmi výstavu Pat a Mat, kterou právě najdete v Jihočeském muzeu. :)

Zámek Hluboká nad Vltavou
Lanový park - Adrenalin park Hluboká
Sportovně relaxační areál Hluboká
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

2. den

Druhý den patřil snídani na náměstí v Českých Budějovicích a skvělému programu v Českém Krumlově, kde si užili spoustu zábavy v 3+ galerii s interaktivní výstavou v prostorách starého kláštera. No a nemohla chybět ani procházka historickými uličkami. Náš tip! Využijte stejně jako 2ontheway Český Krumlov card - 1 vstupenka, se kterou máte vstup do 5 muzeí a galerií (Egon Schiele Art Centrum, Klášterní muzeum, Hradní muzeum a zámecká věž, Museum Fotoateliér Seidel a Regionální muzeum v Českém Krumlově). Více informací a program na celý den máte tady.

Klášterní muzeum

Turistické cíle

Klášterní muzeum
3+ galerie

Turistické cíle

3+ galerie
Zámecká věž

Turistické cíle

Zámecká věž
Egon Schiele Art Centrum

Turistické cíle

Egon Schiele Art Centrum
Museum Fotoateliér Seidel
Regionální muzeum

Turistické cíle

Regionální muzeum

3. den

I třetí den patřil hrám! První zastávkou byl Písek se sochami z písku a s největší dětskou galerií v Čechách - Sladovnou. Odtud všichni pokračovali do Pohádkové kovárny v Selibově, což je zážitkový areál nejen pro rodiny s dětmi v krásné jihočeské vesničce. A cestou zpátky do Českých Budějovic se stavili ještě v Lesoparku zátiší a na stezce čápa Vodňana s obřími houbami. Program na celý den s dětmi na Písecku pro vás máme tady

Sochy z písku v Písku
Sladovna Písek

Turistické cíle

Sladovna Písek
Pohádková kovárna Selibov
Lesopark Zátiší

Turistické cíle

Lesopark Zátiší

4. den

Ani čtvrtý upršený den naše cestovatele neodradil… Výletování začalo v Krokodýlí zoo v Protivíně, kde je největší expozice bílých krokodýlů na světe. Pokračovalo se do Blatné, kde si všichni prohlédli největší hrad z LEGO a posnídali s daňky v zámeckém parku i přes upršené počasí. Po snídani se vydali objevovat krásy Šumavska, kde navštívili krásné historické město Prachatice, Muzeum české loutky a cirkusu a vydováděli se v Areálu lesních her v Prachaticích. 

Zámek Blatná

Turistické cíle

Zámek Blatná
Prachatice - město na Zlaté stezce
Muzeum české loutky a cirkusu
Areál lesních her Prachatice

5. den

Pátý den jako mlýnářovic rodina! Ano, i to je u nás možné! Konkrétně tedy ve vodním mlýně Hoslovice, kde vás návštěva přenese do dob dávno minulých. Autentický obraz života na mlýně připomíná původní hospodářské vybavení s funkčním mlecím zařízením a domácí zvířátka. Všichni čtyři si vše vyzkoušeli na vlastní kůži. A jak se jim to líbilo? To musíte vidět!

Vodní mlýn Hoslovice

Turistické cíle

Vodní mlýn Hoslovice
Muzeum středního Pootaví
Celý rok na mlýně v Hoslovicích

6. den

Šestý den celá rodina strávila u jihočeského moře, tedy na Lipensku, kde je o zábavu  postaráno. Návštěva Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou je nutností pro každého, kdo sem zavítá. Hned vedle ní se nachází Království lesa, což je ráj především pro ty nejmenší - i pro jejich rodiče. Nejde tu pouze zábavu, ale najdete tu i naučné prvky, které dětem přiblíží např. život zvířat. Dolů ze Stezky a z Království lesa můžete jako 2ontheway po svých, lanovkou nebo na koloběžce. Minout byste neměli ani bobovou dráhu, která se nachází nedaleko a nejdelší jezerní molo ve střední Evropě!

Stezka korunami stromů Lipno
Nejdelší jezerní molo ve střední Evropě
Království lesa Lipno

Turistické cíle

Království lesa Lipno
Bobová dráha na Lipně

Turistické cíle

Bobová dráha na Lipně

7. den

A protože je u nás prostě krásně, tak si 2ontheway pobyt o jeden den ještě prodloužili… Ubytování bylo tentokrát v Dobré Chatě, odkud vyrazili za dobrodružstvím. První zastávkou byl lyžařský areál Zadov s nejoriginálnější rozhlednou, o kousek dál Návštěvnické centrum Kvilda s jelením a rysím výběhem, Soví voliéry (největší v Česku) a celý den zakončili krátkou procházkou na Chalupskou slať. A nevynechali ani Restauraci Vodník.

Rozhledna Zadov

Turistické cíle

Rozhledna Zadov
Lyžařský areál Zadov

Turistické cíle

Lyžařský areál Zadov
Návštěvnické centrum Soví voliéry
Chalupská slať

Turistické cíle

Chalupská slať

Jmenujisepeta

Péťa je u sledujících oblíbená pro posty z „běžného“ života, který až tak obyčejný není. Ráda sdílí svůj přístup ke zdravému životnímu stylu a střípky z výletů s rodinou. Při cestování si vybírá především babyfriendly místa a ubytování. Těšila se, že v jižních Čechách pozná další krásná místa, a podle výstupů je jasně vidět, že se to povedlo! Na jižní Čechy očima Péti můžeš kouknout tady a ve vlogu.

1. den

Péťa při objevování jižních Čech vyzkoušela různé místní kavárny, cukrárny a restaurace. První den při příjezdu zašli s rodinkou na oběd do Bistro Magdalene, kde je i dětský koutek. Odpoledne pak poznávali různá zákoutí Budějc a zaskočili na zmrzku do 7. nebe galateria…

2. a 3. den

Další den již následovala návštěva parku Stromovka.. a protože je to Budějc co by kamenem dohodil na Hlubokou, vyrazili všichni tři do Zoo Hluboká. A u Hluboké nad Vltavou se zůstalo i třetí den, kdy nakoukli k zámku Hluboká a do Sportovně relaxačního areálu, kde se vydovádí i ti nejmenší. Během těchto dvou dnů vyzkoušeli Esence café na snídani, stavili se v Café Háječek na kávu a něco sladkého na zub a na obědě si všichni pochutnali v restauraci Hoch Špalíček.

Park Stromovka

Turistické cíle

Park Stromovka
ZOO Hluboká

Turistické cíle

ZOO Hluboká
Zámek Hluboká nad Vltavou
Sportovně relaxační areál Hluboká

4. den

Čtvrtý den jsme měli pro Péťu s Filipem a Mikym připravený program v turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko, kde vzniká nový Archeoskanzen Trocnov, jehož návštěva byla podle Péti zajímavá a úžasná i pro děti. Nově vznikající areál v rodišti Jana Žižky, který přibližuje období konce 14. století, ukazuje stavby a dobové stavební postupy. Odtud všichni pokračovali do Safari resortu v Hluboké u Borovan, kde čekalo 25 druhů zvířat, k viděni jsou zde kozy, koně, daňci, jeleni či exotické druhy jako velbloudi, lamy nebo bizoni. Užili si tu offroad Safari - vyjížďku v otevřeném terénním vozu, Safařiště, oběd v místní restauraci Naše farma a další aktivity. Program na den na Novohradsku-Doudlebsku máte tady.

Archeoskanzen Trocnov

Turistické cíle

Archeoskanzen Trocnov
Památník Jana Žižky z Trocnova s muzeem

5. a 6. den

Pátý den jsme Péťu s klukama vyslali do Tábora, cílem výletu bylo pokochat se zákoutími, uličkami, skrytými místy, ale i kavárnami a gastropointy tohoto krásného města. Chtěli byste taky kompletní program na jeden den v Táboře? Tak tady. Navštívili Muzeum čokolády a marcipánu, naobědvali se v Bistru Pražská a nesměli opomenout ani vyhlášenou zmrzlinu v Moccacafé. A protože byl horký letní den, využili místní Sokolskou plovárnu Tábor, kde si užívali osvěžující vodu několik hodin. Poslední den už se před odjezdem do Prahy stavili ještě v podnicích Little sister a Sachi restaurace.

Expedice Z101 - Tomáš Vaňourek

Plzeňský rodák a cestovatel každým coulem. Vydal se po stopách legendární cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund, a proto tráví hodně času v Africe. Jižní Čechy jsou pro něj ale velice inspirativní a jezdí sem pravidelně za fotografickými úlovky. Jak sám říká, svět pořád čeká na objevení, ale Čechy jsou Čechy. Tomáš si vyzkoušel jihočeskou přírodu na vlastní kůži a po stopách cestovatelské dvojice se vydal také u nás na jihu. Na jižní Čechy očima Tomáše koukni tady.

1. a 2. den

První den jsme Tomáše ubytovali v Residenci Mariánská, odkud se vydal poznávat České Budějovice - na tradiční jihočeský Šmitec si skočil do Restaurace Zvon a cestou na ubytování zaskočil i za písničkou. :) Hned druhý den ráno se nastartoval kávou v Espresso baru, přebral od nás auto GoDrive se střešním stanem Roofcamping a vyrazil zdolávat první tři vrcholy Novohradských hor. Před začátkem túry jsme doporučili načerpat dobrou vodu ze zázračného pramene vyvěrajícího u kostela Panny Marie Těšitelky na Dobré Vodě. Chtěli byste také zdolat první tři vrcholy Novohradských hor? Tak prosím… 

Dobrá Voda - Kostel panny Marie Těšitelky
První tři vrcholy Novohradských hor
Rozhledna Kraví hora

Turistické cíle

Rozhledna Kraví hora

3. den

Další den jsme Tomáše vyslali směr Česká Kanada. Přes Jindřichův Hradec to vzal do největšího muzea amerických automobilů v České republice, na Kaproun (místo, kde byl z vlaku vyhozen Jára Cimrman) a k nejsevernějšímu bodu Rakouska, který najdete nedaleko Lesního hotelu Peršlák. Program na výlet Českou Kanadou jsme vám připravili tu.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Veterán muzeum Nová Bystřice
Kaproun - železniční zastávka
Nejsevernější bod Rakouska
Lesní Hotel Peršlák

Turistické cíle

Lesní Hotel Peršlák

4., 5. a 6. den

Další den se Tomáš dobrodruh vydal potápět do Slověnického mlýna a navštívil střed Evropy Locus perennis u Lišova. Následující den patřil kavárnám v Českých Budějovicích - Praži Café, Esence Café a Cafe Datel a představení Mesiáš na otáčku v Českém Krumlově. Poslední den putování po jižních Čechách se Tomáš vydal na Třeboňsko po stopách pana Hanzelky, který je pochován v Domaníně. 

Teru Menclová

Teru je fotografka, cestovatelka a instagramerka z Prahy. Aktivně cestuje už spoustu let, miluje hory, svobodu, přírodu a všechno krásno kolem. Z prvních opatrných výletů do různých evropských měst se postupně staly cesty dál do zahraničí i mimo evropský kontinent a také cesty, na které se vydává sama nebo se svým čtyřnohým přítelem Hosim. Jižní Čechy neměla procestované tak, jak by si přála, a tak se k nám na jih opět vrátila a tentokrát i se svou babičkou. Na jižní Čechy očima Teru koukni tady.

1. a 2. den

Teru jsme ubytovali v Residenci Mariánská, odkud hned první den vytáhla babičku na večeři do restaurace Paluba, která je ihned naproti. Druhý den ráno všichni tři vyrazili v do oblasti Šumavsko, konkrétně na Boubín, kde je i Boubínská rozhledna. Nedaleko se nachází také Boubínské jezírko, kde cestou narazíte na Strom duší, což je nádherný památník věnovaný zemřelým v lesnictví. V oblasti kolem Boubína nesmíte stejně jako Teru vynechat naučnou stezku přes Soumarské rašeliniště. Cesta zpět do Budějc vedla přes Prachatice, kde si pochutnali v Black Bear burger & grill a skočili na kávu do Nebe. Celý den měli k dispozici sdílené auto GoDrive, které si můžete půjčit i vy! A pokud chcete celý program absolvovat, tak ho máte tady.

Rozhledna Boubín

Turistické cíle

Rozhledna Boubín
Boubínský prales

Tipy na výlet

Boubínský prales
Výlety na Boubín

Tipy na výlet

Výlety na Boubín
Soumarské rašeliniště

Turistické cíle

Soumarské rašeliniště
Město Prachatice

Turistické cíle

Město Prachatice

3. a 4. den

Třetí den byl ve znamení Českých Budějovic a blízkého okolí. Všichni si užili procházku centrem a stavili se na oběd v Praži café. A protože zámek Hluboká musí vidět každý, nenechala si ho ujít ani tahle trojka, stejně tak jako procházku kolem Munického rybníka. Další den zavítali na romantickou zříceninu Dívčí kámen, kam vede z parkoviště příjemná procházka. Další zastávkou byla hora Kleť, kam Teru vyrazila lanovkou. Na vrcholu neminete Horskou chatu Kleť, nejstarší kamennou rozhlednu v jižních Čechách a nejvýše položené sluneční hodiny v Česku. Dolů můžete opět lanovkou, po svých nebo stejně jako Teru - na koloběžce, což je fakt jízda! Celý program máte tu.

Vycházkový okruh kolem Munického rybníka
Koloběžky Kleť

Turistické cíle

Koloběžky Kleť
Vyhlídka Dívčí skála

Turistické cíle

Vyhlídka Dívčí skála
Hora Kleť

Turistické cíle

Hora Kleť
Rozhledna Kleť

Turistické cíle

Rozhledna Kleť
Hrad Dívčí Kámen

Turistické cíle

Hrad Dívčí Kámen

5. a 6. den

Hned ráno Teru s Hosim vyrazili na východ slunce na vyhlídku Baba, kde byli úplně sami. Vyzvedli babičku a pokračovali na Židovu strouhu, která ústí do řeky Lužnice mezi Týnem nad Vltavou a Bechyní. Cesta vede kaňonem s potokem a krásnou přírodou a vše jsme připravili tady. Poslední den se ještě stavili pro pečivo do oblíbené pekárny Chleba se solí a vyrazili zpět směr Praha.

Vyhlídka Baba

Turistické cíle

Vyhlídka Baba
Židova strouha

Turistické cíle

Židova strouha

Denisa Vyšňovská

Modelka a vegan influencerka z Bratislavy, která se aktivně prezentuje na Tiktoku, Instagramu a YouTube. Originálně propojuje módu s poznáváním nových míst. Od mala snila o cestování po celém světě a nyní se jí přání splnilo. Podle ní nezáleží na vzdálenosti, ale na kouzlu daného místa. Možná právě proto ráda přijala pozvánku do jižních Čech a odškrtla si tak další položku na svém wishlistu. Na jižní Čechy očima DeDe koukni tady

1. a 2. den

Cesta zo Slovenska byla dlouhá, takže se první den Denisa stihla pouze ubytovat v Residenci Mariánská a šla snít o cestě vlakem do Bechyně, která ji čekala hned ráno. Svezla se po nejstarší elektrifikované železniční trati z roku 1903 na finálním úseku cesty přes legendární most Duha. Následovala procházka po levém břehu řeky stezkou Bechyňské výhledy, návštěva Keramiky Kabát v Zářečí, Zámku Bechyně, Františkánského kláštera a klášterní zahrady. Program na celý den v Bechyni máte tu.

Most Bechyňská duha

Turistické cíle

Most Bechyňská duha
Zámek Bechyně

Turistické cíle

Zámek Bechyně
Bechyně - historické centrum
Klášter Bechyně

Turistické cíle

Klášter Bechyně

3. den

Další den se Denisa vydala ve sdíleném autě GoDrive na Lipensko, konkrétně do Vyššího Brodu, kde se plavila kuriózní plavidla. Nahlédla do jediného fungujícího mužského cisterciáckého kláštera v Česku, kde je k vidění prsten Kateřiny z Ludanic. Odtud se pak s partnerem vydali na Hrad Rožmberk s věží Jakobínka. Pokud by zbyla ještě chvilka času, doporučujeme ještě výstup na Maria rast am Stein. :) Celý program pro vás máme tady.

Anglická věž hradu Rožmberk
Jakobínka

Turistické cíle

Jakobínka
Hrad Rožmberk

Turistické cíle

Hrad Rožmberk
Maria Rast am Stein

Turistické cíle

Maria Rast am Stein

4. den

Čtvrtý den patřil Českému Krumlovu, kam se Denisa po roce vrátila.. A vzali jsme ji na místa, která ještě neviděla. Vyšlápla si na Křížovou horu, odkud je jedinečný výhled na celé město. Odtud to vzala procházkou po jižním meandru až do Fotoateliéru Seidel, odkud si odnesla dobovou fotografii. Nemohla vynechat ani historické uličky Krumlova s restauracemi a kavárnami. Na jídlo zvolili vegetariánsko-veganskou restauraci Laibon a celý den pak zakončili na Otáčivém hledišti, které pro ně bylo opravdovým zážitkem! :) 

Vyhlídka Křížový vrch
Krumlovem, meandrem řeky Vltavy
Museum Fotoateliér Seidel
Státní hrad a zámek Český Krumlov
Domek Egona Schieleho

Turistické cíle

Domek Egona Schieleho

5. a 6. den

Dopoledne patřilo centru Českých Budějovic, které s parterem Martinem označili jako “Česká Bologna”. O kavárnu a další podniky tu zakopnete na každém kroku.. A můžete stejně jako Denisa vyzkoušet Café Datel, Café Háječek, nebo nějakou jinou kavárnu z našich doporučení. Po polívce z kornoutu od Soupculture.cz oba pokračovali směr Blatná, kde už čekalo ubytování Lázně Blatná, ochutnávka v likérce a pivovaru, oběd v Pizzerii Casa Verde a pak už jen relaxace při koupeli v samotných lázních. Poslední den čekal na Denisu program, na který se těšila nejvíc ze všeho - procházka s alpakami v zámeckém parku zámku Blatná. Předtím ještě posnídali v Kavárně v podzámčí a na kávu se před odjezdem na Slovensko stavili ještě do Oh My Deer Café v samotném zámku. 

České Budějovice - slavné město piva a kultury
Lázně Blatná

Turistické cíle

Lázně Blatná
Zámek Blatná

Turistické cíle

Zámek Blatná